Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babátok hogy viselkedett a...

Babátok hogy viselkedett a kórházban születése után? És utána otthon 1-2-3hetesen?

Figyelt kérdés

A kórházban csak aludt-evett, vagy sírós volt? Otthon volt sok sírás, vagy otthon is nyugodt volt, ha a kórházban az volt?

Mikorra - hány napos-hetes korukra alakul ki a babáknál a hasfájósság? Ha egy babát egy - egy puki kicsit megkinoz, és sír miatta pár percig amig kijön, az már hasfájósnak számít?


2012. febr. 17. 20:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Kórházban dicsérték,mikor hazavittük első este végig aludta majd másnaptól,nappal tündér éjjel nem akart aludni,és kb 2-hetesen hasfájós lett,nagyon-nagyon sírt és ha felemeltem magammal szemben tartottam a lábait fel-fel húzta ezekből tudtuk,hogy hasfájásról van szó.
2012. febr. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A kórházban tényleg egész nap csak evett-aludt, nagyon féltem (én kis buta:D), hogy valami baj van, hogy ennyit alszik.

Itthon is 4-5 órákat aludt, éjszaka csak egyszer kelt, 6 hetes korától pedig végigalussza az éjszakákat.

Nem volt hasfájós. Néha azért gyötörte egy-egy puki, de soha nem éjszakáztunk még, beteg sem volt eddig, kopp-kopp, most lesz 8 hónapos.

Nyugis, mosolygós kisbaba,

mindenkinek ilyet kívánok!:)

2012. febr. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Sírós volt,és vagy 2 hónapos koráig sírt,nem tudjuk mitől,nem volt hasfájós.Mostmár egy tündéri,nyugodt,szinte soha sem síró 9 hónapos nagycsaj :)
2012. febr. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Az első két napban evett és aludt és éjszaka 7 órát végigaludt ébredés nélkül, harmadik nap viszont megéhezett és csak cicin nyugodott meg. 2 hetes volt mire beindult a tejem, akkor kicsit jobb lett, de így is csak 1 jobb estben 2 órát aludt két etetés között és sokat sírt. Aztán hirtelen kezdett apadni a tejem, 1 hétig "éhezett", hátha visszajön, aztán tápszert kapott néha néha, akkor egyk kicsit jobb lett, aztán 6 hetes korától már minden cici után kapta a pótlást, akkor elkezdett nagyokat aludni 3-4 órát, és átaludta ébredés nélkül az éjszakát (egészen 3 hós koráig, amikor elkezdett fogzani, 4 hónaposan ki is bújtak az első fogai).

7 hetesen kórházba kerültünk és kezdődött elölről a sírós időszak (sorozatos húgyúti fertőzések), most 7 hónapos, ha éppen nem fogzik (már 4 foga van), akkor egy tünemény, barátságos és mosolyog mindenkire, főleg a nőkre, és még a doktornénitől sem fél, pedig már párszor megkínozták szegényt (vérvétel, branülbekötés, izotópos vizsgálat, sok sok lefogás stb.)

Ja és soha nem volt hasfájós, de vígasztalhatatlan sírása sokszor volt (valószínű a betegség miatt)


Amúgy hasfájás általában 1-2 hetesen kezdődik és 3 hós korig tart, de ez csak egy átlag. Ha csak néha sír miatta 1-2 percet az semmi. Ha már órákon keresztül vígasztalhatatlanul sír az már igazi hasfájás, vagy valami más baja van

2012. febr. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Két gyerekem van, egyik sem sírt, csak ettek és aludtak.
2012. febr. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A kórházban megdicsérték legelső éjszaka, hogy ő volt az egyetlen aki nem sírt. Az volt az eddigi egyetlen átaludt éjszakája:-) 2 hetes korától 6 hetes koráig volt hasfájós, mindent kipróbáltunk, kórházban is voltunk, de csak az idő segített, ekkor "letudta" a síros korszakát. Mostanra gyönyörű, állandóan vidám, mosolygós 6 hónapos kisfiú.
2012. febr. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém nagyon sírós volt és meg is maradt ez. Baba-mama barát kórházban szültem, de meg is bántam. Nem volt tejem és nem akartak adni neki semmit, csak mindig hozták és erőltették a sszoptatást. De ő csak ordított. Befelé forduló mellbimbóval nem tudtam szoptatni. Mellszívót nem engedték használni, mondták, hogy kézzel fejjem le. Na ez nem sikerült. Megmaradt benne ez a lelki sérülés. 6 hónapos koráig nem tudtam megnyugtatni, úgy mint a kórházban. Már mikor mellé feküdtem, hogy játszunk akkor elkezdett sírni, mert azt hitte szoptatni akarom.
2012. febr. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

1. gyerek lány. A kórházat majd eladta úgy tudott üvölteni, mindenki szerint neki volt a legnagyobb hangja, ez azóta sem változott (4 éves lesz). Mikor haza hoztuk folytatta vagy inkább rátett egy lapáttal, fél éves koráig én a kínok kínját éltem át, mert csak sírt és sírt és senki nem tudta miért. Ő ilyen. Egyébként nem volt hasfájós


2. gyerek fiú. Kórházban evett aludt, egy hangja nem volt néha "nyekkent" egyet, ebből tudtam hogy éhes! Igazi pasi a mai napig, ha tele a pocak, ő a világ legvidámabb legboldogabb embere (1 éves). Mikor haza hoztuk 4 naposan a kórházból még minden oké volt első nap, aztán 2. nap valami megváltozott, nappal aludt éjjel nem, többet nyekergett, néha már sírt is. :) Mondtam is hogy rossz gyereket kaptam meg mikor eljöttünk, vagy valamit a fülébe súgtak, mert nem ilyen volt. Na ez egy átmeneti időszak volt 5 hétig tartott. Utána visszaállt minden a kórházi kerékvágásba megfejelve azzal, hogy már nem kelt éjjel enni este 10-től aludt reggel 5-6ig. Hasfájás a kicsinél volt, de csak annyiban nyilvánult meg, hogy délutánra már annyira teleette a hasát, hogy feszítette a sok kajcsi, ilyenkor nyugtalanabb volt, mint általában, de az espumisan nagyon jó volt rá. Ez kb 2-3 hetes korára alakult ki, addigra már a korához képest nagy menyiségeket evett, de nem tudtam mit csinálni, csak szopott!

2012. febr. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
6 napig voltunk a kórházban, első 4 nap evett, aludt. Utolsó 2 nap már kicsit "éberebb" volt. Hazahoztuk, és az első 2-napot végig üvöltötte... Szörnyű volt. De szerencsére a 3. napra elmúlt, azóta édes kis pasa, most 8 hónapos. Néha még vannak nyűgösebb napjaink, de általában vidám, és jókedvű.
2012. febr. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A kórházban folyton sírt.Mindig az én picikém hangját lehetett hallani.Aztán amikor hazahoztuk folytatta tovább.3 naposan belázasodott,kiderült fertőzést kapott a születésekor és már így hoztuk haza :( Közben jött a hasfájás és a sok-sok sírás.Nem bírt pukizni,egész nap tornáztattam,kipróbáltunk mindent de nem segített.Egy hét kellett volna,hogy 3 hónapos legyen és úgy elmúlt a hasfájás mintha soha nem lett volna.Egyik nap még görcsölt,másik nap már nem és a sok sírás végre abbamaradt.

Elég nehéz időszak volt :(

Hasfájós a babád?

2012. febr. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!