Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha kimarad a kúszás?

Baj, ha kimarad a kúszás?

Figyelt kérdés

A fiam 5.5 honaposan kutyazott, majd ket hetre ra elkezdett maszni. Igy sosem kuszott: [link]

Ez baj?


2012. febr. 28. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy baj. Anyum óvónő így tanulta a csecsemők mozgásfejlődését is a főiskolán, és azt mondta az idegrendszer és a mozgás rendes fejlődéséhez kell hogy mindegyik fejlődési szakasz meglegyen. Viszont ha később pótoljátok, tehát később megtanítod kúszni is az úgy jó (legalábbis ők ezt csinálják az oviban... akinek gond van a mozgásával és kiderül hogy pl. nem kúszott vagy mászott megtanítják neki torna foglalkozáson).
2012. febr. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom koraszülött volt. 29. hétre született 1010 g-al.

1 éves volt amikor megtanult mászni.

Kúszni sohasem tudott.

2 éves volt amikor megtanult járni.



Nem volt ebből semmi baj. Ovis korában észben is messze meghaladta a kortársait.

Az osztályában ő a legmagasabb növésű leányzó, nagyon ügyesen sportol, úszik, nagyon okos, szép kiskamasz. Jövőre be akarják venni a lány kosárcsapatba.


El sem hiszik róla milyen hátránnyal indult a koraszülöttsége miatt.

Nem volt baj hogy kimaradt a kúszás.


11 éves kiskamasz anyukája

2012. febr. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag annyiból baj, ha kimarad valamilyen mozgásforma, hogy nagyobb korában majd lehet beszédzavara és ilyesmik.

Ezeket pedig pont úgy kezelik a gyerekeknél, hogy arra kérik őket, másszanak, forduljanak, kússzanak, etc..

Olyan játékokat játszanak velük, amik a kimaradt mozgásformákra kényszerítik őket.

2012. febr. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nálunk nem kúszott és előtte nem is gurult, viszont a gyerek nagyon kommunikatív, de hordani kell tornára, mert furán megy.

A másik gyerekem 2,5 éves koráig kuka volt, még annyit sem mondott, hogy anya vagy apa. Na, ő másfél éves kora óta kilométereket megy és a beszédbeli lemaradását is behozta.

Szerintem fontos a kúszás.

2012. febr. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk gyógytornász mondta, hogy az a lényeg, hogy a mászás ne maradjon ki.
2012. febr. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A mászás a fontos, azt valóban szokták pótolni óvodában. A kúszást szerintem nem, hiszen lényege ugyan az mint a mászásnak, kivéve hogy az izmokat nem erősíti annyira. A lényeg itt a keresztező mozgás, ami nagyon fontos az idegrendszer, az izomzat fejlődése szempontjából, a szem-kéz koordináció miatt is, ez az első magasabb rendű, bonyolult szabályozást követelő mozgásforma.
2012. febr. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
Én is csak a mászás kimaradásáról hallottam, az enyémek sem kúsztak. A fiam korosztályában a legügyesebb a környéken, 3 éves.
2012. febr. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nyugi az én fiam se kúszott,csak mászott.Semmi baja,makk egészséges.(22 hónapos és már sok szót mond)és a járásával sincs baj.
2012. febr. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy nem az a lényeg, hogy kúszás vagy mászás, hanem a váltott kéz/láb mozgás (ami azonban a mászásnál jobban tud működni, mivel kúszás közben a lábukat még annyira nem használják) A váltott kéz láb mozgás hiánya esetén zavar jelentkezhet az agyféltekék szinkronizációjában.

Az én kisfiam mászni nem akart, elvittük orvoshoz, és elmondtam neki ezt a teóriát, mely szerint tanulási nehézséget okozhat ha kimarad a mászás. Ő azt mondta, hogy ez csak statisztikákból leszűrt adat, vagyis azt tudják, hogy a diszes gyerekek jelentős részénél kimaradt a mászás. De a konkrét összefüggést még senki nem bizonyította, illetve nem vizsgálják a másik oldalt. Vagyis a jól tanuló gyerekek szüleitől nem kérdezik meg, hogy mászott e a gyermek.

2012. febr. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!