Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy oldjam meg lányom fogmosá...

Hogy oldjam meg lányom fogmosását?

Figyelt kérdés
15 hónapos, mindig amikor én mosom, akkor mosom az övét is, és eddig ő tátotta a száját, hogy mossam neki! Most 8 foga van, de nagyon beindult neki most a fog növekedés, fáj neki nagyon! És nem engedi mosni a fogát, már egy hete! Mit csináljak? Hogy mossam neki? Ennyi idős gyermeketeknek mivel mossátok? Még a szilikonossal, vagy sima fogkefével? És használtok fogkrémet, vagy még nem?
2012. febr. 29. 23:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Normál fogkefe, max 3 mákszemnyi fogkrém, az íze miatt.

Nem lesz nagy baja ha kimarad egy-két hét, de én ilyenkor trükköztem, textilpelus ujjra, azzal le lehet dörzsölni a nagyját. Már ha azt hagyja..:)

2012. febr. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

kicsit idősebb volt a fiam, olyan 17-18 hónapos mikor úgy döntött, hogy nem akar fogat mosni.

fürdés után betekertem a törcsijébe, így nem tudott kapálózni és megmostam neki. persze ordított. másnap megint így sikerült csak. harmadnap megkérdeztem, hogy mit akar, engedi megmosni, vagy törcsibe tekerve mossam a fogát. egyből tátotta a száját, azóta nincs ilyen gondunk.

tudom, nem a legkedvesebb megoldás de én nem engedek a fogmosásból, egy este még kimaradhat, de több nem.


sima fogkeféje van 1 éves korától, nenedentet teszek rá, borsónyit

2012. márc. 1. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Bence_ ***** válasza:

nenedent +elektromos fogkefe.

16 hónaposnak is most jönnek a szemfogai, így nem nagyon szeret fogat mosni, de valahogy össze jön.

Nagyobbik 2,5 éves vele sosem volt ilyen gond. Egy ideig a szilikonossal utána ő is az elektromossal mos.

Kérdésre is legyen válasz :) Ha már kibújtak a fogai akkor újra hagyni fogja.

2012. márc. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!