Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki fog maradni a kúszás-mászás?

Ki fog maradni a kúszás-mászás?

Figyelt kérdés

Kislányom 8 és fél hónapos, de semmi hajlandóságot nem mutat még csak a kúszásra sem, nem hogy a mászásra - próbálom ösztönözni, úgy elhelyezni a játékokat, de inkább húzza az egész szőnyeget, vagy hisztizik, elveszti a türelmét, de nem próbál oda kúszni érte. Próbáltam a gyógytornászok által javasolt ösztönző gyakorlatot is, de semmi... ülni már stabilan meg ül , igaz nem hasizomból ül fel, de ügyesen fel húzza magát, s akár 20 percig is eljátszik így. Tudom, hogy fontos a fejlődésben a mászás , meddig nem késő elkezdenie?

Köszönöm!


2012. márc. 3. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:
nekem azt javasolta egy gyógytornász hogy hagyjam a földön hason menjek ki az ebédlőbe,de közben a baba lásson hogy ott vagyok és utánam fog jönni.Nagyon sajnáltam,de bejött!Orvos ,védőnő mit mond?
2012. márc. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mikor betöltötte a 8 hónapot, akkor voltunk védőbe, nem mondanak semmit, "majd fog kúszni is , ne aggódjon Anyuka" - azért most már picit aggódom, hogy még csak nem is próbálkozik...
2012. márc. 3. 12:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam 9,5 hós koráig forogva közlekedett:-) Átforgott a küszöbökön is:-) utána kúszott kb. 2 hétig, 10 hósan minden előjel nélkül elkezdett mászni. Úgyhogy nyugi ráér még.
2012. márc. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem várj még egy hónapot és ha nem történik semmi keress fel szakembert.A fiam is 11 hósan kezdett mászni 13 hósan már ment.Úgy tudom az a lényeg hogy ne maradjon ki nem az hogy mikor kezdte.
2012. márc. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy válaszoltatok, akkor még várhatunk 1-2 hónapot, mielött komolyan aggódni kezdünk!
2012. márc. 3. 15:54
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy az a fontos, hogy másszon. Nem vagytok elkésve még egyáltalán. A kislányom is 8,5 hónapos. Igaz már mászik, feláll minden mellett, stabilan ül régota, de azóta nincs egy perc nyugalom sem, mert mindig olyan helyre megy, ahova nem szabad. Valamelyik nap a mosógépből szedtem ki :) Cuki volt nagyon. De örülnék, ha 20 percig eljátszana egy helyben, mint a kislányod :)))
2012. márc. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A lanyom nem kúszott, 8 honaposan felult, felállt, kapaszkodva lepegetett a butorok mellet. Aztán 9 honaposan meg egyszer csak elkezdett mászni, minden előzmény nélkül. :)
2012. márc. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! "A mosógépből szedtem ki" - édes bosszúság ez :)
2012. márc. 4. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!