Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig használtatok babakocsit?

Meddig használtatok babakocsit?

Figyelt kérdés
A kicsi mennyi idős korától hagytátok teljesen el? Ekkor mennyi ideje járt már a babátok?
2012. márc. 7. 22:27
 1/8 A kérdező kommentje:

Az én kisfiam 11 hónaposan indult el. Most már nagyon szépen sétál az utcán (bár magától nem arra menne amerre szeretném, így kézenfogva próbálunk sétálni, de azt annyira nem szereti). 15 hónapos most. Igazából születése óta utálta a babakocsit. Néha volt egy-egy jobb időszak, mikor egy keveset aludt benne, de miután felkelt, már minden baja volt. Mióta sétált már néhányszor kint önállóan, végig morogja, nyöszörgi, vinnyogja, sírja azt az időt amit kocsiban tölt. Csak tűnődöm hogy vajon lesz-e még szükségünk rá valaha. Mert végülis rövid úton tud jönni, messze meg autóval megyünk általában.

Nálatok hogy volt?

2012. márc. 7. 22:32
 2/8 anonim ***** válasza:

az enyém már 1 évesen ment, most 2,5 éves, de még használjuk

ha időre kell menni valahova, akkor nagyon jól jön :)

2012. márc. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én fiam mondjuk mindig is szerette a babakocsit, de én már nem nagyon használom,csak ha szüleimhez gyalog megyünk, ők kb 20-30 perces útra laknak, erre még nem vállalkoznék 16,5 hónapos fiammal.

A bolt,zöldséges,orvos,játszótér itt van elég közel, oda már hetek óta nem használjuk a kocsit.Én direkt viszem gyalog,hogy még a 2 éves igazi dackorszak előtt tanulja meg, hogy kell normálisan viselkedni az utcán,boltban.

Az meg szerintem hülyeség, hogy azért kell kocsiba tenni,mert nem bírnak sokat menni....kisfiam egész nap rohangál,megy a lakásban,ha lépésszámlálót rátennék, szerintem meglepődnék a nap végén:)Inkább azzal van a baj, hogy nem tudnak még hosszan koncentrálni 1 dologra, a kötött séta meg azért koncentrálást igényel nekik, és elég unalmas.

De a célom az, hogy mikor itt az igazi tavasz, a jó idő,már szüleimhez is gyalog menjünk és a kocsit el tudjuk tenni a tesónak:)

Lényeg a lényeg, hogy szerintem gyakoroljatok nyugodtan:)

2012. márc. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

Másfél évesen már könyörögni kellett, hogy üljön bele.

Most 2 éves, 14 hónaposan tette meg első lépéseit.

2012. márc. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
10 hónaposan ment, most 20 hónapos és szabályosan visítani kezd ha készülődünk valahova (séta, játszó, vásárlás...) és csak ránézek a verdájára. Amióta ilyen jó idő van lehetetlenség beleültetni a kocsiba. Viszont nagyon szépen sétál. 18 hónapos volt mikor végig sétált a közértig és vissza,(hazafelé dombnak fölfelé) cirka 3km oda-vissza, igaz, hogy 2 órába telt, de hazaértünk és egyszer sem kérte, hogy vegyük föl. Utána aludt is a drágám 2 órát annyira kifáradt, pedig szívesen felvettem volna, de nem hagyta. Elég makacs!!!
2012. márc. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
kb 3 éves koráig használtuk. Elég messze van a játszótér a lábacskái azt a távot még nem bírják. kb 14-15 hónapos korától sétált.
2012. márc. 8. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
10,5 honaposan indult el a lanyom, most egy eves. Általában most az udvaron vagyunk, vagy az utcákban sétáltunk. De ha pl fáradt, akkor szívesen beül a babakocsiba, hagyja, hogy tologassam. Akkor szoktuk meg használni, ha mondjuk plázába megyünk. Ott nem szeretem elengedni, meg így gyorsabb is. Nyáron megyünk majd kirándulni sokszor, így remelem, addig megmarad benne. Aztán majd ősszel meglátjuk.
2012. márc. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kisfiam 1 évesen stabilan ment. Most másfél éves. Hát csak akkor ül bele, ha fáradt. Akkor elalszik mikor sétálunk.

Ha elemében van, akkor inkább szaladni akar, mint babakocsiba ülni.

Kedden megyünk Fehérvárra dokikhoz, pont tegnap este gondoltam, hogy azért elvisszük a babakocsit is :)

Szóval még használjuk.

2012. márc. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!