Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha 8 hónapos kisfiam nem...

Baj ha 8 hónapos kisfiam nem akar egyedül ülni, mászni és állni sem? Nektek mikor kezdte el ezeket a dolgokat csinálni a gyermeketek?

Figyelt kérdés
5.én töltötte a 8 hónapot.ha ültetem kicsit megtartja magát de eldől.ha leteszem a földre csak pörög.mindent amit el akar érni,pörögve megy érte.ha próbálom hogy álljon a lábán akkor már egyből szaladna.
2012. márc. 9. 13:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
az h nem áll a lábán és még nem mászik az szerintem nem baj az én kisfiam 9 honaposan tanult meg mászni 11 honaposan állt fel elöször viszont 6 és fél honaposan már ült
2012. márc. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Te ilyenekt probálgatsz vele? De minek?


èn soha nem probálgattam a gyereket. Olyan mintha nem az anyja hanem a kistesója lenne aki megnézi hogy hogy müködik a gyerek.


8 hós korban kezdik el ezeket a dolgokat, de nem azt jelenti hogy rögtön tudja is. enyém is forgott, majd egyszer feltérdelt és ez adott utat mindennek.


talán ne próbálgasd hanem hagyd nyugdtan a gyereket.

2012. márc. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én lanyom ezt mind 8-9 honapos kora között sajátította el. :)
2012. márc. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 krisztivan ***** válasza:
100%
Fiam 8 hósan kezdett csak el kúszni:-))Fejlődik ahogy az neki jó,nincs még semmiről lemaradva.Ja,és egyébként a gyerekem 10 hósan már állt.Tehát "kicsit"belehúzott a mozgásfejlődésbe miután rájött hogy ez tetszik neki:-)
2012. márc. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nagyon hirtelen, szinte egyszerre csinálta ezeket. pont 8 hónaposan kezdett mászni. lehet, hogy pár nap, lehet, hogy pár hét és fogja csinálni.
2012. márc. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia! Fiam 4-én volt 8 hónapos. :-)

Nálunk kb 1hete állt fel, akkor tanult meg ülni is, addig semmi, csak forgás, meg kúszás. Mászni még most sem tud, sztem már nem is fog. :-)

A tesója 6hósan már felült, felált, mászott. Nem egyformák, semmiről sem vagytok lekésve. Pár nap alatt rájön, és megtanulja nálatok is. Hihetetlen, hogy egyik napról a másikra megcsinálják ezeket, úgy, hogy előtte semmi. :-) Ne ültesd, az tényleg nem tesz neki jót!

2012. márc. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

most komolyan az ülni nem tudó babád felülteted?

meg a fel nem állt babád talpára állítod? nem félted, hogy megsérül a gerince???

2012. márc. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

nem az a lényeg,hogy mikor,hanem hogy mindent csináljon.nagyon fontos,hogy megtanuljon mászni,lehetőleg az ülés és állás előtt,mert azok a szinkronmozgások kellenek,hogy majd az iskolába ne keverje össze a 3-t azE betüvel,p b...ha kimarad az baj!!!

ha ülteted,állítod,akkor majd nem is akar mászni,mert a függőleges testhelyzetek más kapcsolatokat koznak létre az agyban az egyes idegsejtek között.

2012. márc. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Tutira sérül a gerince. Semmi baja légy türelmesebb. Minden gyereknek más a fejlődési ritmusa. Még testvérek között is vannak eltérések.Kérdezd meg a védőnőt, hogy mi a minimum. (pl. hasra kell fordulnia).
2012. márc. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!