Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy baja lehet a babának (2...

Nagy baja lehet a babának (2 hetes), ha véletlenül a nem friss tápszert kapta meg?

Figyelt kérdés
Ez kb 30 ml volt, hűtőben volt, csak már többet állt, mint a megengedett 24 óra, mert a kapkodásban elfelejtettem kiönteni :(. Apukája jót akart, csak összekeverte a cumisüvegeket... Csak pótlásként kapja egyébként.
2012. márc. 17. 13:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
53%

"megengedett 24 óra"


Tápszer?

Még mindig keverik sokan az anyatejjel. Nem, a tápszert nem szabad hűtőben tárolni, se 1 óráig, se egy napig , se semeddig. Bocsi, nem letolás, csak nyomatékosítás.30 ml nem sok, reméljük nem lesz baja, de máskor az elkészített tápszert 1- 1,5 órán belül oda kell adni, főleg ilyen kicsi babának, utána ki kell önteni!

2012. márc. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Hm... ha hűtőben volt szerintem nincs gond... Ezek az Apák... egyszer enyém is csinált valami ilyet, és az még hűtőben sem volt... Lassan 9 hónaposak vagyunk :D
2012. márc. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
53%

Tápszert elvileg egyáltalán nem lehet tárolnin(olvasd el a használatit), de max 1-2 órát. 24 óra alatt iszonyat sok baktérium vírus tud benne elszaporodni, a gyermek immunrendszere még nulla.

ha elkezdene hányni szerintem vidd le ügyeletre, egy 2 hetes babánál nagyon nagy bajt tud okozni egy gyomor fertözés.

De ha nem hány nem fosik(itt vízszerü dolgora gondolj), és eszik rendesen akkor nincs gond. most figyeld pár óráig, egy ilyen csöppnél pár óra után már megjellenne a fertözés.


Tanulság hogy ne tedd el a tápszert. akár 30 ml-t is tudsz bekeverni, így keveset kell kiönteni. ha apára bízod vagy nagyira akkor meg hagyj elöre felforralt-lehütött vizett ott meg kimért tápszert, így nem nehéz megcsinálnia.

2012. márc. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
35%
Pár napig azért figyeld a babát, és ha hányna vagy fosizna, mindenképp doki lássa. És a baba érdekében, ne tárold a tápit hűtőben.
2012. márc. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

az egy nap állás az durva. Legközelebb feliratozd a tápokat.

De a steril cumisüvegben a forralt vízből készített tápszerben mégis mitől szaporodnának a bacilusok?

Ok, az enyém nem 2 hetes, hanem 10 hónapos volt, mikor éjjelre tápot kapott, én simán elkészítettem neki este, ment a hűtőbe, éjjel meg már csak melegítettem. Kutya baja a gyereknek.

2012. márc. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nem, nem keverem az anyatejjel! A kórházban is előre elkészítik óriás kancsókban, és a hűtőből adagolják.

Persze hogy frissen az utasítás szerint kell készíteni és odaadni, ezen nem is akarok "okoskodni". De ahogy írta is az 5., a steril cumisüveg meg a forralt víz nem hiszem, hogy olyan gazdag táptalaj lenne, meg hát azért a dobozra is olyat kell írni, amivel 1000 %-ban levédi magát a gyártó.

Remélem nem lesz gond, sajnos 2 pici mellett nem bírok minden pillanatban mindenhol hibátlanul ott lenni :((((

2012. márc. 17. 13:47
 7/18 A kérdező kommentje:
Az 1 napig mehet hűtőbe a táp egyébként doktornőtől származik, nem magamtól találtam ki. Csak nem mondanak szándékosan rosszat.
2012. márc. 17. 13:48
 8/18 anonim ***** válasza:
76%

anno a fiam (2,5 éve) kapott tápit, akkor még az volt ráírva a dobozára, hogy szobahőmérsékleten 2 órát, hűtőben 24 órát lehet tárolni.

ennyire megváltozott volna, hogy most mindenki lehurrogta a kérdezőt? :S

nem hiszem.


legközelebb ne csinálj így előre tápit, csak este csinálj éjszakára, a többit frissen. (a forralt vizet tárold a hűtőben, gyors melegítés, tápit bele és kész).


amibe beleivott már azt meg sehogy ne tárold, a nyál miatt az nagyon hamar megromlik!

2012. márc. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja! Nekem a védőnöd mondta, hogy nyugodtan csináljam meg előre a tápszert, hűtsem le és 24 óráig tárolható. Sőtt a kórházban is a lehűtött tápszert kaptak a babák. Képzeld csak el ha a kórházban 20-25 babának külön-külön frissen készítenék a tápszert, mennyi idő lenne. 9 hetes lesz a fiam 1 hetes korától csináljuk így. A lányomnál is így volt 3 éves lesz soha nem volt nála se gond.
2012. márc. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Vírus semmiképpen nem szaporodik el benne...

Nem hinném, hogy baja lesz tőle. Figyeljétek, de szerintem semmit nem fog okozni. :)

2012. márc. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!