Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem túl korai? Picit aggódom.

Nem túl korai? Picit aggódom.

Figyelt kérdés
A picim nemrég múlt 5 hónapos és tegnap odakúszott hozzám . Kb.2métert jött. Nagyon próbálkozik, lehethamarosan mászni is fog? Talán nem kéne hagynom?
2012. márc. 23. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi gond.

És gondolj bele, hogy akadályoznád meg? Lekötöd?:-)

Hagy a maga ütemében fejlődni és nem lesz semmi baj!

2012. márc. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem akarom lekötni!:) Gondoltam felveszem. Első baba. Nincs semmi tapasztalatom. Azt hittem, ezt csak később kezdi. Nem tudom, hogy az izületei és a gerince elég fejlett-e ehez.
2012. márc. 23. 10:25
 3/6 anonim ***** válasza:
Minden baba más ütemben fejlődik,én kisfiam 5hónaposan kúszott,6 hónaposan felállt,mászott,7 hónaposan felült stabilan,lépegetett bútor mellett,8 hónaposan állt támasz nélkül,tolta a játékot úgy ment,9 hónaposan felállt,felguggolt támaszték nélkül,10 hónaposan meg elkezdte gyakorolnia lépegetést,egyedül,ritkán az ujjamat fogva totyog mát hétfőn lesz 11 hónapos.Ne aggódj nem korai,a te babád is kicsit erősebb baba.nem lesz vele semmi baj. :) megjegyzem akkor sem lenne a később kezdené el csinálni. :)
2012. márc. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hiába korai, nem tudsz mit csinálni. :) A fiam kihagyta a kúszást, bő 5 hónaposan magától felült, 5,5 hónaposan mászott, 6 hónaposan állt fel, 9 hónaposan tette meg az első önálló lépéseit. Most 1 éves, rohan egész nap, én meg részben nagyon büszke vagyok rá, másrészt folyamatosan aggódok, nehogy görbe legyen a lába, vagy valami más baja legyen. (Eddig mindene tökéletes :))
2012. márc. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudsz vele mit csinálni! Hagyni kell! Ettől függetlenül az enyém is nagyon hamar kúszott 6 hónaposan, mászni viszont ahhoz képest későn kezdett! És a mászás tartott nála nagyon sokáig, amit azt mondták, nem is baj! Bútor mellett lépegetni lépegetett már, viszont az önálló járást csak egy évesen kezdte! Minden gyerek más ütemben fejlődik!
2012. márc. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem is biztos, hogy kúszik. Az egy jellegzetes, ritmikus mozgás. A legtöbb baba már igen korán tud valahogy helyet változtatni, vannak, akik már két hetesen "vándorolnak" a kiságyban.
2012. márc. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!