Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Refluxos babáknál hogy alakul...

Refluxos babáknál hogy alakul a hozzátáplálás?

Figyelt kérdés
Babámnál most állapították meg, 5 hónapos. Annyit tudok csak, hogy az almát nem bírja a gyomra. A védőnőm nem adott tanácsot, mert állítólag nem mondhat semmit, mert akkor ő lesz a hibás, ha a babánál bajt okoz. Eddig tápszert kapott, Nutriton sűrítőtvel, répa és krumpli. Mit adhatok még neki?

2012. márc. 27. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

ezek volt az én kérdésem. azóta adtam a sütőtököt, almát párolva, barackot főzve, krumplit, répát, céklát. eddig semmivel se volt gond

2012. márc. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy nem birja az almát?

Nekem 2 extra bukós gyerekem van - vagyis az egyik már nem bukik, 2,5 éves :) A pici 7 hónapos. Főzelékek mehetnek nyugodtan, ha megeszi, az nem ront a helyzeten.

A savas gyümölcsöket kerüld, ilyen a meggy, barack, szilva. Ezeket csak nagyon mértékkel, valami máshoz keverve. Az almát azért nem értem, mert nekem a fiam mindent kibukott, a sinlacot is, csak ha alma volt benn, akkor nem!

Próbálkozhatsz tejpépekkel is, ha akarsz neki tejeset adni. Ha allergiára hajlamos, akkor vagy HA tejpép, vagy tejmentes gabonapépek. Pl. Humana grizpép, vagy dm-es sajátmárkás. Ebben van gluténmentes is (köles talán...) meg 3 magvas (ez gluténos, 6 hónapostól). Ezeket keverheted tápszerhez, és mehet kanállal, vagy gyümölcshöz is, annyi vizzel, hogy épp jó állaga legyen.

Én mostanában a tápszerhez is a grizpépet rakom, mert a Nutriton baromi drága... És legalább annyira bejött :)

Próbálkozhatsz rizspehellyel is, az is mehet pl. borsóhoz, vagy tápszerbe tejberizsnek.

Zöldségek közül adhatsz fehérrépát, borsót, sütőtököt, ezek mehetnek pl. krumpli mellé.

Gyümölcsből a lányom almát eszik, néha keverek hozzá körtét vagy egy kicsi barackot (ebből csak kb. 1/3 üvegnyit, sajátom nincs). Van sok gesztenyém, azt keverem neki a gyümölcshöz, sűrit rajta kicsit :)

2012. márc. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elsőnek: kerestem a kérdésed, de nem találtam. Ott is a 2. válaszoló vagyok :)
2012. márc. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azért írtam az almát, mert utána 2 órán át folyamatosan sírt, és jött ki belőle. Másik alkalommal próbáltam a párolt almát, de ugyan ez lett belőle..
2012. márc. 30. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!