Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor húzogassam vagy ne...

Most akkor húzogassam vagy ne húzogassam a bőrt a kisfiam kukiján? Ha igen, mikor (most 3 hónapos)?

Figyelt kérdés

Tudom,lerágott csont, de lassan megőrülök.

A gyerekorvos azt mondta,ne nyúljak hozzá egy éves korig.

A védőnő azt mondta ne húzogassam (nem mondta mennyi ideig), mert akkor csak alá szorul(hat) a piszok, vagy krém vagy bármi.


Közben anyósom meg sógornőm kérdezték hoyg szoktam-e húzogatni, mire elmondtam az orvos és a védőnő utasítását. Erre leteremtettek meg fintorogtak,hogy márpedig jól elrontom az egészet, mert igenis kell húzogatni hogy ne szűküljön be és ne tapadjon le, meg anyósom szerint bent marad a hugykő és elfertőződik, vagy begyullad.


Most itt állok én a 3 hónapos fiam mellett, és kérdezem,mit tegyek hogy a gyereknek ne ártsak vele semmit?


2012. márc. 27. 13:51
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is húzogatáspárti a doki, és 4 hónapos korában kezdtük el kisfiamnak minden fürdetésnél csak óvatosan, nem rángatva, nem tépve kicsit hátrahúzni a bőrt. Két hét alatt hátra is csúszott teljesen, most 2,5 éves, és azóta sincs vele semmi gond.

Viszont sokszor hallom, hogy azok, akik nem nyúltak hozzá egyáltalán a kukijához - mondván ezt mondta a doki és a védőnő -, azok majd 2-3 éves korban fognak kapni egy jó kis felrántásos történetet az illető dokitól.

Na most akkor melyik jobb? Ha nem feszegeted, de foglalkozol vele, és szépen magától hátracsúszik, vagy két-három éves letapadást egy mozdulattal hátrarántanak? Döntse el mindenki saját maga. Én az elsőre szavaztam, és így tennék most is.

2012. márc. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!