Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálok rosszul? Mit...

Mit csinálok rosszul? Mit csináljak másképpen? Másnak is van nyekergős babája?

Figyelt kérdés

3 hónapos múlt a fiam, egyáltalán nem sírós, sose volt az, csecsemőnek sem, helyette nyöszörög és nyekereg, ha valami nem oké neki. Most már napok óta, egész nap, amíg ébren van nyekereg, mint a beragadt ajtó és egyszerűen nincs ötletem már mit csinálhatnék.. Énekelek, játszom vele, tornáztatom, mondókázok, ringatom, hasra rakom, hátra rákom, képeket mutogatok, cipelem, akármit csinálok/csinálunk 1-2 perc után elkezd nyekeregni. Akkor helyzetváltás, az új leköti 1-2 percig majd újra nyekergés. Próbáltam hagyni magában, hogy csak ott vagyok pár lépésre, hátha inkább maga lenne - az sem jó. Egyszerűen nem értem miért, totál nyűgös már napok óta és kezdek felörlődni, mit csináljak, hogy jobban érezze magát???

Hason szeretne szerintem többet lenni, de az a baj, hogy hason nagyon bukós, iszonyú nehéz belőni mikorra tudom hasra rakni, mert kiküldi a fél kaját :( 2 órával szopi után is simán kijön neki a kaja.

Ti miket játszotok az ekkora babátokkal, mi köti le picit hosszabban vagy mit élvez úgy igazán?

Kezdem magam annyira alkalmatlannak érezni, kikészít ez az egész :( Főleg úgy, hogy eddig nem volt ilyen gond. :(


2012. ápr. 2. 15:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Talán a fogacskái mozgolódnak. Az én babám sem sírós, 4 hónaposan kijött alul 2 foga hang nélkül, most viszont (5hónapos) látom, hogy már dudorodik felül az ínye, dugdos mindent a szájába, biztos kellemetlen neki. Valószínű, hogy a te babádnak is ez lehet a baja.
2012. ápr. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha megmarad a babakocsiban, érdemes elvinni sétálni, akkor lehet, hogy alszik egy nagyot. Az én babám legjobban akkor nyekereg, ha álmos, vagy ha "felidegesíti" hogy nem tudja megcsinálni, amit szeretne. pl. megfogni egy játékot. Már 6,5 hónapos, és most már szerencsére, ahogy fejlődik, ritkábban nyekereg :) Szerintem idővel nektek is jobb lesz.
2012. ápr. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Először is, bár tudom, hogy nehéz, nyugodj meg! Nem a te hibád! A baba ebben a korban iszonyú változásokon megy át, mind testi-mind szellemi tekintetben. Ez a normatív fejlődés már önmagában nagy frusztráció, amivel napról napra meg kell birkóznia. Mi szülők, igazából csak asszisztálunk hozzá:)

Sok minden zavarhat egy babát. Ez lehet egy időjárási front, lehet a foga, a mozgásfejlődés, a pocakja (nálad erre tippelek), a tehetetlenség, unalom , fáradtság stb.

Első kérdésem lenne, hogy van-e már napirendetek. Tudja-e, hogy mi után mi következik? Mert ez nagyon fontos, ez jelenti számára a stabilitást. Nagyjából egy időbe legyenek (1-1 óra különbség még belefér) a kaják, a séta időpontja, a fürcsié, a játéké, az alvásé (bár ez alakul folyamatosan).

Én, ha különösen nyekergős, leviszem "hűsölni", ez akár délelőtt 2 óra sétát is jelent és eset 6-7 körül szintén.

Ez lehet babakocsiban, kendőben, mindegy. Az esti 2 óra akár lehet nagybevásárlás is, imádja a tescot, sok érdekes látnivaló van ott neki:)

2012. ápr. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ne haragudj meg, de nem lehet, hogy csak nyugira vágyik?
2012. ápr. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!