Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » GYED kompenzáció kérésemet...

GYED kompenzáció kérésemet elutasították. Nem tudom, hogy töltöttem-e ki az igénylést? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Nem tudom pontosan, hogy a "nem kértem az adójóváírást". Épp 1 hónapja igényeltem vissza a bevallásomban. Vagy ez arra utal, hogy nem havi bontásban kértem, hanem 1 összegben a bevallásban és akkor nem jár? Én azt x-eltem be, hogy nem kértem, de közben mégis kértem? Pontosan hogy néz ki gyakorlatban, hogy kérem az adójóváírást? Előre köszönöm!!!!!

2012. ápr. 6. 12:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

mi van? :)

bocs, de ez már túl bonyolult nekem :D

ha az adóbevallásban kérted, akkor azt 2011re kérted. most 2012 van! majd 1 év múlva vallod be ezt az évet!


mióta vagy gyeden? mennyi idős a babád? és mennyi a gyeded?

2012. ápr. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
ha a tavalyi évre azt nyilatkoztad, hogy nem kéred az adójóváírást , akkor az annak számít, hogy nem kéred, még akkor is ha év végén egy összegben visszaigényled. Sajnos ez van, aki lemondott az adójóváírásról tavaly, annak nem jr kompenzáció
2012. ápr. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
9 hónapos a babám és 3 és fél hónapja vagyok gyeden. Azzal indokolták,hogy azért nem vagyok jogosult, mert nem kértem adójóváírást 2011-re. Ez pontosan mit jelent?
2012. ápr. 6. 12:36
 4/15 anonim ***** válasza:

szerintem nem ez a probléma, hívd fel a munkahelyedet.


Fejből én nem is tudtam, hogy kértem-e vagy sem, ők mondták meg. Igen, itt a havi bontásra kíváncsiak, ha nem kérted havonta, akkor jól ikszeltél.

2012. ápr. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
de úgy gondolom, hogy nem jól nyilatkoztam az igénylő lapon, de már ebben sem vagyok biztos... sajnos nem értem, hogy a gyakorlatban milyen, ha valaki nem kér adójóváírást. de épp ezt igényeltem vissza, tehát kértem, nem?
2012. ápr. 6. 12:39
 6/15 anonim ***** válasza:

Az igénylőlapon az szerepel, hogy kérted-e az adójóváírást a 2011. évre, és ez arra is vonatkozik, ha 2011-ben havonta megkaptad, és arra is, hogy ha az adóbevallásban igényelted vissza egy összegben.

Tehát igen, rosszul töltötted ki az adatlapot.

2012. ápr. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

6. vagyok, még annyi, hogy a kitöltési útmutatóban ez le is van írva, hogy mindkét verzióra vonatkozik az igen, nem csak arra, ha havonta kérted.


A korább válaszoló(k), akik azt írták, hogy csak akkor kellett igent x-elni, ha havonta kérted, sajnos tévednek, elvégre ha logikusan belegondolsz, így is, úgy is igénybe vetted, az teljesen mindegy, hogy egyben fizetik ki neked, vagy havonta, ugyanazt az összeget megkapod. Ugyanígy eltehetted volna havonta egy malacperselybe az adójóváírás összegét, ha havi bontásban kéred, és januárban pedig feltöröd a perselyt, és megvan egy összegben a pénz.

2012. ápr. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Akkor tényleg nagyon elszúrtam... nagyon köszönöm a segítséget mindenkinek!!!! Abban még tudnátok segíteni, hogy a fellebbezésben hogyan tudnám bizonyítani, hogy kértem?
2012. ápr. 6. 12:52
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem akarlak ijesztgetni,de a kompenzációs papír alján valami olyasmi áll,hogyha rosszul töltöd ki,akkor nem jár a kompenzáció (jól kiagyalták,annyira bonyolultan fogalmaztak meg benne mindent,miközben náluk mindene adat megtalálható,ami szükséges annak eldöntésére,hogy jár-e,vagy nem jár kompenzáció) ...remélem tudsz rajta "javítani" ...ha "egyösszegben" igényelted vissza,az akkor is adójóváírás! Sok sikert!
2012. ápr. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Igen sajnos ez áll benne

" A nyilatkozat késedelmes leadása, téves, vagy hiányos kitöltése miatt ki nem utalt jövedelempótlék összegétől elesem, azt visszamenőleg érvényesíteni nem áll módomban. "

2012. ápr. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!