Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy megértsék,...

Mit tegyek, hogy megértsék, nem szülés utáni depresszióm van?

Figyelt kérdés

Babám 6 hónapos, kb 1 hónapja rám van "ragadva". Nem akar senkihez menni, mindenkinél üvölt, szerintem betudható ez annak is, hogy eddig nem tudtam nyugodt légkört teremteni körülötte.A párom családjából valaki mindig lábatlankodik, semmi sem szent nekik, sem fürdés,alvás,szopizás....

Legutóbb rám fogták, hogy depis vagyok, és el kéne venni a babát, mert elszigetelem, pedig Én csak rendszert,nyugalmat, szeretnék neki, és az Ő jelzéseire hagyatkozva nem szeretném, hogy állandóan intézkedjen és zsongjon körülötte valaki.

Jó nagy családi viszály kerekedett ebből, nem értik meg, hogy van ilyen anyás baba, és nem Én tanítom erre,bár szerintem ez egyáltalán nem furcsa, hogy egy kisbaba, az anyukájához ragaszkodik, és nem hozza lázba a sok családi banzáj, jobb egy neki egy csendes anyás összebújás.

Párommal áll a bál köztünk, nem áll sem mellettem, sem ellenem,de nekem ez már sok.

Ha valaki volt hasonló helyzetben, talán tanácsot tud adni, hogy értessem meg, hogy nem játékbabát hoztam világra, hanem egy érző kis embert, és hagyjanak nekünk nyugtot, és nem vagyok dilis antiszociális, csak szeretném békés harmóniában nevelgetni és ellátni a családom.

Szerintetek van erre gyógymód?


2012. ápr. 8. 21:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
48%

talán neked is el kéne fogadnod, hogy a család egy cseppet sem árt a gyereknek. Ha nem az első gyerek lesz majd, hanem a második, harmadik,akkor se lesz "csendes anyás összebújás" naphosszat.

Valószínüleg inkább a családnak van igaza és valóban kicsit elszigetelnéd a babát. Ami semmiképp sem jó neki.

2012. ápr. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Valamennyire egyetértek az elsővel. Ezen kívül felnőtt nő - anya vagy. Mégis mit tesznek, hogy ezt el kell viselned? Egyszerűen nem engeded be őket ha rosszkor jönnek. Nehogymár mások irányítsanak.
2012. ápr. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
97%

Én mindenhova viszem a babám és nagy rendezvényekre is ,sőt nálunk is szoktak összejövetelek lenni.A babám tud bújni ha akar de szereti ezeket a programokat.

Szerintem a Te igényed ,ez amit felállítottál nem a gyereké,Ő alkalmazkodik. Nem is igazán babás kérdés...

2012. ápr. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát,nem tudom,én pedig pont,hogy egyetértek a kérdezővel.Én sem szeretném,hogy valaki folyton itt lebzseljen nálunk,hogy egy átjáróház legyen az otthonom,hogy ne tudjam pl nyugalomban megetetni,fürdetni vagy ne tudjon nyugodtan pihenni,aludni,utána meg attól legyen nyűgös,hogy nem aludta ki magát.Az én kisfiam is egy nyugodt baba,nem szereti,ha folyton piszkálják,ha nyüzsögnek körülötte.Szerintem ezt tiszteletben kellene tartaniuk a látogatóknak,rokonoknak is.
2012. ápr. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 alaszka ***** válasza:
Együtt élsz a párod családjával, vagy ők mennek mindig hozzátok? Én is ugyanígy gondoltam, ahogyan te, mikor az első babám volt kicsi, az ő érdekében mindent megtettünk, hogy csend és nyugalom legyen, és rengeteg családi összejövetelből kimaradtunk azért, mert ő még kicsi volt, legalábbis mi erre fogtuk. Most itt a második baba, ő 9 hónapos, és persze nála is igyekeztem én a csendes összebújós alkalmakra, csak mivel a nővére 4 éves, ez mondhatni lehetetlen, amikor ő is itthon van, és a kicsi szegény ehhez kénytelen alkalmazkodni. Megértettem, hogy nem suttoghat egy egész család a kicsi nyugalma miatt, főleg, hogy ő már a pocakban is ehhez szokott hozzá, hogy mindig szól valami, mindig megy a ricsaj. Persze azt én is utálom, mikor átjáróház van, ha a nagy oviban van, akkor élvezem hogy végre kettesben lehetünk. Nem szabad elszigetelni, de azért valóban kell egy rendszer amit ti alakítotok ki, és amit senki (legalábbis nem közvetlen családtag) nem vághat keresztbe.
2012. ápr. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

valahogy a pároddal kéne aranyközéputat találni, pl megszabhatnátok, hogy milyen napokon jöhetnek, és mikor nem. Neki kell a rokonaival ezt megbeszélni, nem neked.

Hivatkozhatna a depressziódra is, hogy legyenek megértőek. :)

Mármint ha beadnátok nekik, hogy voltál orvosnál, aki ezt javasolta, vagy valami hasonló... :)

2012. ápr. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 alaszka ***** válasza:
Ja még annyit, hogy nemsoká megtapasztalod nála a szeparációs szorongást, amikor is heteken keresztül mindenkitől üvölteni fog akit meglát, és aki nem mindennapos személy a számára, tehát ez még egy piit rosszabb is lesz, de ez ellen nem tudsz mit tenni, túl lesz rajta, és megérti, hogy attól hogy anya egy percre eltűnik, attól még visszajön, és nem bántja őt senki.
2012. ápr. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Szerintem a Kérdező nem arra gondolt, hogy egy családi összejövetelen "zaklatják" őket. Hanem arra, hogy minden nap ott nyüzsög valaki. Hát azt én sem bírtam volna.

Nem írtad, hogy esetleg együtt éltek a párod családjával, vagy külön és beállít mindig valaki? Mert ha az utóbbi, akkor egyszerűen meg kell mondani, hogy ne haragudjanak, de mert babátok van, szoptatsz esetleg pihennél amikor a baba is alszik, ne menjenek bejelentés nélkül. Nem akarok minősíteni senkit, de aki ezt nem érti meg, azzal probléma van.

Ha viszont együtt éltek, az nehezebb. Azt nem tudom hogyan intézném, de talán akkor is elmondanám az előbbieket.

Az meg, hogy a párod nem áll ki melletted, nem szép dolog tőle. Én azt vallom, hogyha gyermekünk születik, akkor az "új" családunkért tartozunk felelősséggel, az ő érdekeit kell néznünk és támogatnunk, elsősorban. Még a szüleinkkel szemben is ki kell állnunk értük, még ha nehéz is. Persze, ésszerű határokon belül. Ezt próbáld szépen elmagyarázni a férjednek. Mert ha Ő is partner lenne ennek a problémának a megoldásában, úgy biztosan könnyebben menne.

2012. ápr. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Én pont most olvastam, hogy 6. hó körül a babák anyásabbak.


Másrészről:

Szerintem a baba érzi, hogy egyedül Te tiszteled ezt a magánszférát, ami kell neki, ezért akar inkább Téged. Mellesleg addig jó, amíg akar Téged, Te vagy az Édesanyja!

:-)


Gyógymódot nem tudok rá, de ha engem megbánt valaki, azt nem hagyom annyiban, bármennyire is jól viselkedik az eset után. Néha még felkészülök egy jó kis beszólással, azzal én is kiadom a feszültségemet, a másik felkapja a vizet, így visszakapja azt, amit nekem adott, és eddig senkinek sem kellett egy pár alkalomnál több, hogy felfogja, nem hagyom, hogy kénye-kedvére kóstolgasson, vagy idegesítsen.

2012. ápr. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek kedves kérdező. A kislányom 4 hónapos koráig a párom szüleinél laktunk, mert sokáig külföldön dolgoztunk és csak a szülés előtti hónapban jöttünk haza, így nem tudtunk lakást venni. Nagyon szeretem a párom családját, de nálunk is ugyanaz volt, amit leírtál. Állandóan ott volt valaki, jöttek-mentek, sokszor még szoptatni sem tudtam, nagyon zavart, valószínűleg emiatt ment el a tejem is. Amikor már nagyon kivoltam tőlük, akkor megbeszétem a párommal, hogy el kell költöznünk amilyen hamar csak lehet. De nagyon nehezen talált megfelelő lakást. Nálunk még az is tetőzte a dolgokat, hogy ha a kislányom picit hangosabban sírt, akkor az anyósom beszaladt és kivette a kezemből, hogy majd ő megnyugtatja. Amikor nála még jobban sírt, akkor kértem, hogy adja vissza, akkor pedig azt válaszolta, hogy NEM. A 3. ilyen szituációnál a párom is jelen volt és felszólítottam, hogy vagy elköltözünk, vagy én megyek a babával az anyukámhoz. Még az is állandó volt, hogy kopogás nélkül jöttek be hozzánk, a nap bármely szakában pesze. 4 hónapnyi szenvedés után végre sikerült elköltöznünk és azóta hétvégenként látogatunk haza, vagy a család jön hozzánk, mert 45 km a távolság. Így sokkal jobb a viszonyom az anyósommal is, bár össze sem hasonlítható a szülés előttivel sajnos. A babám pedig egyáltalán nem szerette, ha mi látogattunk haza, vagy hozzánk jöttek kb 11 hónapos koráig. Azóta azonban egyre jobb a helyzet, felismer mindenkit és mostmár imád látogatóba menni, és teljesen felpörög, produkciózik ha jön hozzánk valaki. Most 16 hónapos. Szerintem beszélj a pároddal, hogy téged ez miért is zavar, egy ilyen pici babának még elsősorban az édesanyjára van szüksége és vele egy nagyon intim kapcsolatra. Ahogy telik az idő úgy kitárul számára majd a világ, nemcsak anya lesz, hanem igényelni fogja a család többi tagjának a jelenlétét is. Legalább is nálunk ez van. Egy ilyen pici gyerekbe egyébként sem lehet még belenevelni, hogy anyás legyen, ez hülyeség. Egyébként mi a mai napig megmondjuk minden családtagnak mielőtt jönnek, hogy a lányom mettől meddig alszik, előtt és utána nyugodtan jöhetnek. A párod támogatása nélkül ez nagyon nehéz lehet, hiszen az ő családja és neki kellene leállítani őket. Szabd meg nekik, hogy mikor mehetnek, mond el a napirendeteket, hogy mikor is nem zavarnak. Ha együtt éltek, akkor nehezebb a helyzet. Értesd meg velük, hogy míg pici a babád, addgi csak te kellesz neki, de később már ők is több szerepet fognak játszani az életében. Remélem tudtam segíteni, és hogy hamarosan javul a helyzet, tudom hogy mit érzel, kitartás!!!
2012. ápr. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!