Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vélemények! Második gyerek?

Vélemények! Második gyerek?

Figyelt kérdés
7 hónapos lányom van.Ma csináltam egy tesztet ami pozitív lett!Az első gyereket császárral szültem nagyon vívódom,hogy megtartsam vagy esetleg nem?van valaki aki ennyi korkülönbséggel szült???

2012. ápr. 9. 16:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz könnyű, de ha már így alakult, én nem vetetném el, csak azért mert kicsi a korkülönbség. Ha anyagilag rendben vagytok, és a párkapcsolatod is oké.

Egyébként konzultáld meg a dokival, hogy mi a helyzet a hasaddal. Én ugyan természetes úton szültem, de nekem azt mondta a doki, hogy fél év teljesen elég a szervezetemnek, hogy regenerálódjon. Nálunk 1,5 év van a két gyerek közt, és tervezett volt. Az elején elég nehéz volt, de most már nagyon jó, szépen eljátszanak együtt.

2012. ápr. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Császár után a dokim egy évet javasolt,de ezért nem szeretném elvettetni öszintén inkább jobban attól főleg ha megszületik utána hogy lesz két gyerekkel??? Anyagilag nincs gond,párkapcsolatilag nem nagy gond semmi sem lehet tökéletes!
2012. ápr. 9. 16:47
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia, igaz én nem császáros vagyok, de 5 hónapos volt a kislányunk, mikor beköltözött a kis tesó. Pont azért nem izgultuk túl a dolgot, mert nem gondoltuk, hogy ilyen hamar összejön. Pár hónappal későbbre "terveztük". Ő másképp döntött, eszembe sem lenne elvetetni, mondjuk Nálunk ez sose merült fel, hiszen mindig kis korkülönbséget szerettünk volna. 14 hónap lesz köztük
2012. ápr. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Kerria ***** válasza:
Ne félj! Nem lesz könnyű, akik ikreket szülnek, nekik sem egyszerűbb.Ha tudsz az első 6 hétre kérj segítséget (Anyuka, Anyós,Tesó), aki a háztartást tudja vinni, ez idő alatt bele tudsz rázódni :)
2012. ápr. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Babysitter lesz igy is a lányomnak jövöhéttöl pár órára!22 éves vagyok az elsö gyereket se terveztünk de nagyon örültem neki és nagyon szerettem de honnan tudhatom hogy felvagyok készülve még egy gyerekre?
2012. ápr. 9. 17:29
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2012. ápr. 9. 17:29
 7/14 anonim ***** válasza:
Szia! Gondoltam írok,veled egykorú anyuka vagyok,11,5 hónapos a kisfiam.Mi sem terveztük,illetve terveztük,de 1-2 évvel későbbre.Simán szültem,gátmetszéssel, a kórházi dolgok miatt,meg a depresszióm miatt úgy voltam,nekem nem kell több gyerek 4-5 évig.Majd kisfiam 5 hónapos lett elkezdtem vágyódni egy következő baba után.Anyagilag nem tehetjük még meg, kb 1 évet várnunk kell a következővel.Éjjel arról álmodom,hogy terhes vagyok,újszülött ruhákat is nézek,mikor vásárolok a fiamnak,egyszerűen jó nézelődni köztük,már írogattam neveket amik közül választhatunk,minden vágyam hogy legyen egy kislányom is.Amúgy is szeretnénk még 2-3 gyereket,de nem hittem volna hogy ilyen hamar eljön az érzés.Azt mondom neked,ha már az a picike megfogant akkor,tartsd meg,persze beszéld meg a dokiddal is,de ha anyagi háttér rendben és a párod is szeretné,szerintem az lenne a jó megoldás,ha megtartanátok.
2012. ápr. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

én császárral szültem, a kisfiam most 9 hónapos, a pocaklakónk 7 hetes. Szóval 16,5 hónap lesz a kicsik között. Első nekifutásra, megijedtem, hogy is fog menni a dolog, de most már nagyon várjuk. Meg sem fordult a fejünkben hogy elvetessük. Vártuk, igaz pár hónappal később. Ő előbb gondolta:)

Az orvos szerint igen jó ha az ember kivárja az 1-2 évet, de engem is megnyugtatott, hogy simán is lefolyhat az egész terhesség. Többet figyelik a heget, esetleg előbb kiveszik ha elvékonyodik. Most már csak azon aggódom, hogy egészségesen szülessen ő is. jó baba várást neked is.

2012. ápr. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én a kislányom 8 hónapos korában teszteltem pozitívat. Bár nem védekeztünk, de azért azt nem gondoltuk hogy ennyire hamar összejön (még nem menstruáltam a szülés óta). Biztos nehéz lesz, de én a fellegekben járok, hogy újra kismama lehetek (most 20 hetes), pedig az első terhességem koránt sem volt problémamentes. De most eddig minden teljesen oké, és nagyon várjuk az új jövevényt. Sose bocsátod meg magadnak az abortuszt. Kell a tesó mindenképp, olyan szomorú egykeként felnőni.
2012. ápr. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Sok előnye és sok hátránya is van a dolognak. De ha segítség van, akkor fel a fejjel. Én emiatt tuti nem vetetném el. Bár én eleve abortuszellenes vagyok, csak eü probléma miatt lennék rá hajlandó.
2012. ápr. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!