Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Praktikákat szeretnék hogy...

Praktikákat szeretnék hogy lehet bilire szoktatni a babákat? Még csak 11 hónapos a kislányom, de szeretném elkezdeni szoktatni hozzá. Nem nagyon bír 2 másodpercnél hosszabb ideig nyugton maradni

Figyelt kérdés
Úgy gondoltam hogy ha most elkezdem, akkor mire itt les valójában az ideje, addigra ki tudja majd várni a bilin vagy a wc-n mire kijön aminek ki kell. És ha bilivel kezdünk nem lesz nehéz átszoktatni wc-re?
2009. jún. 19. 11:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%
korai!
2009. jún. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém 21 hónapos,mi még csak most kezdtük.

Szerintem várj vele kicsit.

2009. jún. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem, mert sokat olvastam itt, hogy 8, 9 hónapos kortól már elkezdték az anyukák.
2009. jún. 19. 11:35
 4/16 anonim ***** válasza:
50%

9 hónapos a lányom néha leveszem róla a pelust az udvaron és ráültetem a bilire,eddig még nem pisilt kakilt a naciba csak a bilibe. Ha belepisil akkor megtapsolja magát ,nagyon még nem erőltetem csak 1-2 órát naponta ,hogy szokja!

Anno a fiam 1,5 éves volt mikor szobatiszta lett,a wc- be először 2,5 évesen pisilt odaraktuk a fellépőt és egyszer csak magától berohant és belepisilt!

2009. jún. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%
Én is ráültettem ennyi idősen már a bilire. Tudom, hogy korai még, hogy szobatiszta legyen, de szerintem nyugodtan szokhatja. Illetve én, ha jó idő volt sokszor levettem róla a pelenkát és rohangálhatott csak bugyiban. Én is kaptam lehurrogásokat, hogy minek erőltetem (szerintem ez attól messze volt), korai még ez. Én nem úgy látom, 20 hónaposan a gyerek teljesen szobatiszta volt, éjjel se kellett rá pelenka.
2009. jún. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A biliztetés téma minket is kezd érdekelni (16 hósak vagyunk), és állítólag még jó időben vagyunk. Eddig én még nem próbáltam, de aggaszt, hogy valaki itt azt írta, hogy nem erőlteti, csak napi 1-2 órát???? Ez nem sok egy kicsit? Az én fiam két percig nem marad egy helyen???? Kérlek írjátok, hogy nem kell naponta ennyit biliztetni?
2009. jún. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ha mindenáron biliztetni akarod, hát tedd. Rá fogsz úgyis magadtól jönni, hogy még KORAI!

Adj a kezébe kis játékokat, azzal elücsörög egy jó ideig a bilin.

Az enyém 26 hónapos és még mindig nem akaródzik biliznie.

Viszont sokat van meztelenül, a bili mindig a látótérben van, kint meg ott a "nagy közös".

Mire oviba megy úgyis szobatiszta lesz így.

2009. jún. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A szakirodalom szerint egy éves kor előtt (akár 8 hónapos kortól is) akkor sikeres a szoktatás, ha kiszámítható, mikor kakil a kislányod. Pl. a babák többsége reggeli után kb. negyed órával kakil. Ha ekkor a bilire ülteted, nagy valószínűséggel "elcsípheted" anélkül, hogy sokat kellene ülnie rajta, addig meg el tudod terelni a figyelmét. Több ilyen sikeres akció után akár a feltételes reflex is kialakulhat. De ez nem végleges, pár hónap múlva megmakacsolhatja magát 12-18 hónap között. 18-24 hónapos korig érdemes elkezdeni, ha az első fogékony időszakot kihagytátok, ennek már végleges eredménye lesz.

Hangsúlyozom, ez csak a szakirodalom, a tapasztalatok ettől eltérőek lehetnek. Kislányom 9 hónapos, 1-2 hete figyeltem meg hogy reggeli utáni kb 1 órával kakil, ha beáll ez a rendszer, lehet, hogy megpróbálom én is a korai szoktatást, csak a móka kedvéért :)

2009. jún. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A biliztetéshez, szobatisztasághoz agyi érettség kell, nem egy reflexet kell begyakorolni. Igy akkor kell elkezdeni, amikor látszik, hogy fogékony már rá, zavarja a kakis/pisis pelus, illetve komoly jel, ha napközben/éjjel már hosszabb időkre nincsen semmilyen "kimenet", mert az azt jelenti, hogy kezdi tudni tartani. Ja, és nem szabad frusztrálni vele, lehordani, ha nem sikerül!! Szóval szerintem ti még nagyon korán vagytok ehhez képest.
2009. jún. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
A kakilás az már nagyrészt kialakult. Éjszaka semmi, az első reggel 9kor, aztán délután 5körül. Nagyon ritka ha más időpontban csinálja. A pisilés még annyira nem, de sokszor van hogy tiszta pelussal ébred napközben is.
2009. jún. 19. 12:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!