Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell adagolni a Milumil...

Hogyan kell adagolni a Milumill Pregomin tápszert?

Figyelt kérdés
három és fél honapos a kis fiam és eszt a tápszert irta ki neki a házi orvos, nem tudom hogy hány kanálal athatok neki és mennyi vízbe? valaki segitsen már pls.
2012. ápr. 22. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Tápszeres dobozon rajta van, hogy mennyit kell tenni bele. Általában 30 ml vízhez kell 1 adagolókanálnyi, olyan tápszerrel nem találkoztam még, amelyiknél másképp lett volna, de azért olvasd el. Mi Milumil Pepti plusz 2-öt eszünk amúgy, az is tejallergiára való.


Azt pedig, hogy mekkora adagot készíts el, azt csak a súlya alapján tudnám megmondani.

2012. ápr. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
5 kilos most!
2012. ápr. 22. 21:59
 3/7 anonim ***** válasza:

rajt a dobozon.

elsőnek: a bebivita tápszernél 35 millihez kell 1 kanál

2012. ápr. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha 5ször eszik, akkor kb. 150 az adagja, ha 6szor eszik egy nap, akkor kb. 130 ml.


1. variáció: 150 ml víz+ 5 kanál


2. variáció: 120 ml víz+ 4 kanál


Természetesen porral együtt egy kicsit több lesz, mint a víz volt, de az nem baj ha egy kicsit hagy belőle, legalább látod, hogy jól lakott, mert elengedte a cumisüveget.


Eddig is tápszeres volt? Mert, ha igen, akkor készíts neki annyit, mint amennyit abból kapott. Ha anyatejes volt, és nem mérted, akkor most majd kiderül mennyit eszik meg, és aszerint tudod majd alakítani a dolgot. Viszont ha még szopik és csak pótlásnak kapja a tápszert, akkor bele kell kalkulálni az anyatej mennyiségét is (vagyis annyival kevesebb tápszert kapjon) és a szopi után add a tápszert, ne külön etetésnek, mert ha csökkennek a szoptatások számai, akkor még kevesebb lesz a tej.


A tápszert mindig frissen készítsd el, ne tartalékold el a maradékot. Az elkészített tápszert max. 2 órán belül használd fel. De a kész tápszert ne mikrózd, ha mégis fel kell melegíteni, akkor forró vízbe állítsd bele a cumisüveget.

2012. ápr. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Gyógyszertárban kapható tápszerekre gondoltam, amúgy milumilből már kétfélét is használtunk, de mindegyik 30 ml-t írt.
2012. ápr. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
igen eddig is tápszereztünk de amelet cicizet is! és eddig hipp tápszert atam neki de pötyös volt az arca és monta az orvos hogy ilyen tápszert agyak neki itt egy linkrola: [link] de nincs rajta az adagolás csak annyi hogy 90ml hez 3 kanál de nincs rajta hogy 3-4 honapos korba menyit kell neki adnom! de amugy kösz a válaszokat
2012. ápr. 22. 22:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha pöttyös lett a HiPP-től (ami tejfehérjeallergiára utal), akkor kár volt felírnia a Pregomint, mert most feleslegesen fog laktózmentes tápszert enni, szerintem inkább a Milumil Pepti 1-et kellett volna felírnia (mert az is teljesen hidrolizált, de van benne tejcukor). De ez csak magánvélemény. Bocs az OFF-ért.
2012. ápr. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!