Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lányom külföldön született, a...

Lányom külföldön született, a hazai anyakönyvezéshez elég egy külföldi közjegyző által hitelesített fordított másolat a születési anyakönyvi kivonatról, vagy azt az OFFI kell fordítsa?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 28. 10:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekünk hivatalos fordítóval kellett fordíttatni, közjegyző nem kellett, de adtak a konzulátuson listát, kikhez fordulhatok ilyen fordításért. Az eredeti születési anyakönyvre kellett apostille pecsét is. Kellett még a mi házassági anyakönyvi kivonatunk.
2012. ápr. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szia. bocsi hogy nem a kerdesedre adok valaszt, de ez engem is erdekelne. Nekem egy honapja szuletett a fiam, szinten kulfoldon.

En azt sem tudom hogyan induljak neki a dolognak. A nagykovetseget mar hivtuk, de valamilyen formanyomtatvanyrol beszeltek.

2012. ápr. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mi honosítás miatt kell anyakönyveztetnünk és ez elég bonyolult..nem értem az egészet, minek kell ennyire túlbonyolítani.
2012. ápr. 28. 13:37
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia


Mi 2 eve csinaltuk ezt vegig es rem bonyolult......

Biztos valtozott azota is, de nalunk ugy ment, hogy megvolt a kulfoldi szuletesi anyakonyvi kivonta, elmentunka a ngykovetsegre ott a nagykovet kitoltott par pairt a szuletesi anyakonyvi kivonat alapja, es a szulok utlevele+ hazassagi anyakonyvi kivonata alapjan.

Utanna letoltottuk a nagykovetseg oldalarol a papirokat azt kitoltottuk, a forditast en csinaltam meg, de annak a hitelesiteseert fizetni kellett.A kitoltott papirokat a fenykepeket a szuletesi anyakonyvi kivonat mindket peldanyat (2 kulonbozot kapott angolul) feladtuk postan befizettuk azt a nem keves penzt es ropke 3 honap alatt meg is lett az utlevele es a szuletesi anyakonyvi kivonata magyarul.Ezen a linken minden nyomtatvany letoltheto


[link]

2012. ápr. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

masodik vagyok- jesszus

most is valami ilyesmi a tortenet

akkor jo kis proceduranak nezunk elebe

2012. ápr. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedveseim nálunk még bonyolultabb, tekintve, hogy mi a férjemmel szeptember eleje óta vagyunk magyar állampolgárok, a kicsi pedig szeptember végén született. Nekünk csak az állampolgárságról szóló papírunk van meg és egy lakcímkártya, az itteni címmel ellátva, mivel Magyarárszágon nincs lakcímünk. Már elküldtünk minden papírt a bevárndorlási és nem tudom milyen hivatalhoz, csak a gyerek születési a. k. (amit csak simán fordíttattunk, mint ahogy eddig minden más papírt, amit akkor kértek amikor a mi állampogárságunkat kérvényeztük és megkaptuk) nem felel meg, hanem kérik ezt az OFFI által fordítottat vagy a közjegyző által hitelesített másolatot. De nem tudom, hogy az a közjegyző itteni is lehet, vagy Magyarországon kell ezt megoldani. Pfúúú soha nem lesz vége!
2012. ápr. 28. 14:16
 7/7 anonim ***** válasza:

Az OFFI simán lefordítja, ha Magyarba tudtok menni. Akár egy nap alatt is, persze akkor drágább.

De gondolom nektek is van anyakönyvitek, születési meg házassági. Az elég. Mi is a konzulátuson csináltunk mindent, van Útlevele, meg magyar anyakönyvija, hivatalos, de otthonra nincs bejegyezve, mert az bonyolultabb.


Oda kell neketk is lakcím, meg mind2 szülő beleegyezés, plussz a tulaj hozzájárulása, a népesség nyilvántartóba be kell vinni ezeket a papirokat és kap személyi számot, amivel lehet lakcímkártyát, meg személyit igényelni.


Én ezt szerettem volna, de a sok papír miatt elég az Útlevél is.


Nekünk egyszerűen Ausztriába a konzulátus intézett mindent.

De OFFI simán fordít közjegyzővel hitelesítve!!!

2012. ápr. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!