Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Orvosi jogosultsággal kapcsola...

Orvosi jogosultsággal kapcsolatban nagyon fontos!?

Figyelt kérdés

Beköltözött hozzám egy fiatal pár, és van egy kisbabájuk.

Azt állítják, amíg nem jelentem be őket, addig nem tudják elvinni a kisgyereket orvoshoz!


Ez igaz?

A védőnő jár hozzájuk, és úgy tudom, azt a gyerekorvost választják, akit akarnak!


A szakellátással kapcsolatban mi a helyzet?

Gondolok itt kórházra ilyesmi.


Nekik vidéken van bejelentett, én meg pesti vagyok.


Segítsetek légyszives, tisztán akarok látni!



2012. ápr. 28. 16:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Igen,összefüggésben van!

Jelentsd be őket,semmit nem veszítesz!

2012. ápr. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
a védőnőpivel van. Védőnőhöz a bejelentett lakcímeden KÖTELEZŐ menni. ez azért van,mert a védőnő nem választható, ellenörző feladatot lát el. Tehát ha nincsenek bejelentve, akkor vidékre kéne lejárniuk.
2012. ápr. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

kedves utolsó, ez nem így van. a védőnőjükkel én is találkoztam.

itt nem számít, hogy be vannak-e jelentve!

az jön ki hozzájuk, ahol laknak, és nem ahova be vannak jelentve.

2012. ápr. 28. 18:02
 14/18 anonim ***** válasza:

minden bizonnyal a védőnő szivességbőlmegy ki, megmondták, hogy nemsokára be lesznek jelentve.

A védőnő hatósági ellenörző funkciót lát el, nincs választási lehetőség, aki a körzeti ahhoz kelljárni. És ez a gyerek lakcíme alapján kerül kiválasztásra

2012. ápr. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem, egyik allátáshoz sem kell a lakcím. Sem a háziorovshoz sem a védőnőhöz. A kórházi ellátást nem tudom, de az oepnél megmondják.


2002-ben a Baross utcában voltam, de a bejelentett lakcímem CSAK a Hegyalja utca volt, és a Hegyalja utcai védőnő nem látott el, mert nem ott lakok és Ő nem mehet másik körzetbe. A Baross utcai látott el, mert ott laktam, pedig nem voltam bejelentve.


2011-ben a Stadion utcába voltam bejelentkezve és most is oda vagyok. 1 éves a lányom. A Stadion utcai védőnő azt sem tudja, hogy létezünk, mert a Vizslaparki úton lakunk és a Vizslaparki védőnő lát el, pedig nem vagyunk bejelentkezve!

Neki mindigy, hogy be vagy e jelentkezve, a léényeg, hogy a körzetéban laksz és KÖTELESSÉGE ellátni, ellenben azzal, akinek a körzetébe vagy bejelentve de nem laksz ott!


Az orvosnak, meg mindegy mi a lakcímed, mert szabad orvosválasztás van, és ha belefér a keretbe, akkor járhatsz ahhoz, akit választasz.

2012. ápr. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

12-es-nek

Védőnőhöz nem a bejelentett lakcímen KÖTELEZŐ menni, hanem ott ahol laksz, még akkor is ha nem vagy bejelentkezve.

Bírom a sok okost, aki az állandó címén lakik és lővése sincs, de azért írja a hülyeséget.



Kedves Kérdező!

Hívd fel az OEP-et és minden kérdésedre válaszolni fog. De azért légyszi írd meg, hogy mit mondtak

2012. ápr. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

utána járok basszus :)

azt hittem valaki tudja ezt a kórházi ellátásos dolgot, de lehet teszek fel így egy kérdést. :S

2012. ápr. 28. 18:36
 18/18 anonim ***** válasza:
Nekem nem itt van a bejelentett lakcímem ahol éppen lakom.Még is van védőnőnk,gyerek orvosunk és házi orvosom is.Nem kell bejelentened.
2012. ápr. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!