Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » HOgyan szoktathatnám rá a...

HOgyan szoktathatnám rá a babóm, hogy ne cicin aludjon el, hanem a kiságyban?

Figyelt kérdés
Még csak 2 hetes, 2 héttel hamarabb is jött. Egyenlőre elalszik szoptatás közben és úgy rakom be a kiságyába. Ha véletlenül nem alszik el evés közben és úgy teszem be az ágyába, akkor nem igazán van el. Mikor lehet egyáltalán elkezdeni próbálkozni?
2012. ápr. 30. 13:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

6 hós korban.


vagy is neki még ez kell, ö még nem azért alszik el, mert cumi kell neki és cicit használja cuminak, hanem mert tele a pocak, jó az anya melegsége és alszik.


hagyad ezt, amit tehetsz ha úgy érzed elég a szoptatás vagy is tej nincs már vagy nem szopik akkor vedd ki a cicit, de hagyd úgy ahogy van, és ha úgy is elalszik ott a kezedben akkor ok, ha sírna add vissza neki a cicit.


egy baba 4 hós kora elött semmit nem szokik meg, szinte naponta-hetente változnak a szokásai, egyiknap kézben másiknap ágyban, harmadiknap ringatva.

2012. ápr. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
9%
Rogton az elején mert késobb annal nehezebb:)ha jol felbufizik akkor kissé oldalra szoktam fektetni és bizony hagyom nincs dajkálás.nagyon gyakran beszélek hozzá és mindig szem elott van nem kulon helységben.
2012. ápr. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
15%
ha nem aludt el mellen és berakod az ágyba, akkor ne "piszkáld" hagyd ott elaludni.hidd el pillanatok alatt megszokja
2012. ápr. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

eéső nincs igazad,minden gyerekem (és a gyerekek a családban) 2-3 hetes kortólát alusszák az éjszakát, egyedül alszanak el, nem ringatva és soha nem volt egyikkel sem gond (kivéve természetesen 1-2 hetet a fogzás alatt)

a gverek pillanatok alatt alkalmazkodik,az a jó neki ha állandó szertartások vannak,nem minden nap váltzozók.

Ha egyedülalszikel,akkor az ébredés is egyszerűbb, hiszen nem sír, ott ébred ahol elaludt.

2012. ápr. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

figyelj, nagyon ritka az olyan baba akit "leteszel oszt jól elven"


nagy szerencse ha egy baba elalszik cicin, hisz akkor nem kell cipelni a fenekét, ringatni, babakocsiztatni, le van tudva az etetéssel az altatás.

szerintem örülj neki és egy 2 hetes babát ne akarj "elfoglaltatni magával", az majd akkor ha már rendesen lát, nyúl a dolgokért, tornázik, tehát olyan 3-4 hónapos korától lesz majd el 5-10 percre

2012. ápr. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%

4. válaszoló, nagyon nincs igazad. a baba nem alkalmazkodik, hanem megtanulja, hogy hiába sír, senki rá nem bagózik. nagyon nem ugyanaz a kettő, nem szabad összekeverni.

ki így ki úgy, én semmiféleképpen nem tanácsolom ezt a módszert, antiszociális embereket lehet így nevelni, nem érző, kiegyensúlyozott kis emberkéket

2012. ápr. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

4. válaszoló vagyok,én pszichológus, a férjem orvos. nagyszülők orvosok és pszichiáter. Hidd el nincs gond a gyerekeinkkel.

Nem arról van szó, hogy nem bagózol rá, arról van szó, hogy hagyod elaludni magától, nem veszed ki, nem kelted fel újra és újra.

2012. ápr. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%
4. válaszoló rájöttem hogy kivagy, és az hogy megírtad újra hogy "pszichológus vagy" meg is erősítetted a gyanakvásom. Te vagy az aki helyeselted hogy érdemes RÁVERNI egy féléves baba fenekére ha sír!!!! Remélem olvastad annál a kérdésnél a "jókívánságaimat" feléd. Te kis kamu pszichológus.
2012. ápr. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
32%

ilyet soha nem mondtam,mint ahogy nem is vertem soha a gyerekeimet. Illetve egyszer a lányom,amikor a hajcsatot próbált betuszkolni a konnektorba, akkor ráütöttem a kezére.

idestova 20 éve végeztem, ráadásulcsaládpszichológiával foglalkozom,plteljesen lestrapált, idegbeteggé lett anyákkal, akiket 1 év után a férjük is elhagyna, azért jönnekhozzám.

Azt hiszem ma az egyszerű dolgokat szeretik az emberek (és elsősorban az anyák) elbonyolítani. Már nem hallgatnak se a szülőkre (akik azért mégis felneveltek pár gyereket) se a szakemberekre. csak az Xy könyvre.

Az eredményt nap mint nap látom a praxisomban

2012. ápr. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

szerintem egyszerűen gyerekfüggő, melyik, mit, hogyan és mikor szokik meg. :)

Szerintem bármikor próbálkozhatsz átszoktatni, csak ne kényszerítsd semmire. Úgyis látod a jelzéseit, és tudsz majd aszerint cselekedni.

Amúgy, ha már itt tartunk kinek miben van igaza, az sem igaz, hogy később nehezebb ágyba szoktatni. :) A lányommal egy ágyba aludtunk, szopizva aludt el, egy évesen kezdtük kiságyba, külön szobába szoktatni, amit 2 hónap alatt teljesen megszokott, és 17 hónaposan már nem kellett cici az elalváshoz sem, azóta meseolvasás van.

2012. ápr. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!