Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6hónapos babám még nem ült...

6hónapos babám még nem ült fel, de ha az ölemben tartom mindig felhúzza magát ülésbe? Engedhetem?

Figyelt kérdés
lekötözni nem tudom, egyfolytában elöredöl, ülni akar, ha nem szabad akkor mit tegyek?
2012. máj. 1. 20:55
 1/9 anonim ***** válasza:

de jó ez a kérdés

engem is úgy bánt hogy mindig fel akar ülni, de magától még nem tud

én szoktam engedni

nem kéne?

2012. máj. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 alaszka ***** válasza:
Ha ő akar ülni, szerintem engedd. Az én lányom is 6 hósan kezdte ezt, aztán már a babakocsiban is csak így volt hajlandó lenni, én engedtem neki. Most 10 hós, és magától felülni most egy pár hete tanult meg.
2012. máj. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 alaszka ***** válasza:
Ha akarja, az nem ugyanaz, mintha ültetnéd. Az enyém mikor rájött milyen jó ülni, többé nem akart feküdni hosszan, sírt, ha nem segítettem neki felülni.
2012. máj. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ültetheted nyugodtan.Az enyém 6 hós korától ült ha felültettem.Magától csak 10 hónaposan sikerült,és természetesen semmi baja,nem kell túlaggódni!
2012. máj. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hátról hasra, es vissza is fordul már? Mászik már? Először ezeket kéne megtanulnia! Azért nem jó ha ülteted, hiába erőlködik hogy fel akar ülni, húzza magát, mert a picik nem hasból erőlködve ülnek fel, hanem hasra fordulnak, kinyomják a feneküket, vagy négykézláb álknak, és az egyik oldalra kinyomják magukat, és így oldalra billenve ülnek fel! Nem tudom hogy érthetően írtam-e le a taktikájuk:) Tedd sokat a földre, hogy másszon, forgolódjon, akkor majd rájön hogy is kell felülni.
2012. máj. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az "igazi" ülés és próbálkozás az ülésre két dolog!!

Saját tapasztalatomból tudom, mert az én 6 hónapos babám is húzza fel magát, ha az ölemben van, és hagyom. Ez még nem ülés. Az lesz a valódi ülés, mikor felhúzza magát és nem hanyatlik vissza, hanem úgy tud maradni, kezével is támasztja magát. Arra értik a szakemberek, hogy nem szabad ültetni, h ezt a tulképpp még visszahanyatló babát vki ráülteti a kanapéra és ott huzamosabb ideig "ül", (dehát nem ül ugye, mert nem támasztja ki magát) vagy beteszi pl. etetőszékbe.

2012. máj. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm! nem mászik, csak forog, nem szoktam kitámasztva ültetni soha, csak ez azt ölben ülös dolgot nem értettem.
2012. máj. 1. 21:48
 8/9 anonim ***** válasza:
Valóban jó kérdés. Az én lányom is csinálta. Kb.6 hónaposan. A pihenőszékében és a babakocsiban is próbálkozott felhúzni magát, illetve előredőlt. Pont ilyenkor raktam át a sportkocsiba és ott is hamar az "ülő fokozatot" kezdtük használni, mert folyton felhúzta magát. Illetve ekkor kezdtük használni az etetőszéket is. (6-7 hós volt ilyenkor) Simán megült egyedül támaszték, eldőlés nélkül, de egyedül nem ült fel, csak segítséggel valamibe kapaszkodva! Forogni 5 hósan kezdett, kúszni 7 hósan, felállt 8 és fél hósan, majd állásból leült és lépegetett a bútorok mellett. Mászni most 9 hósan kezdett és az egyedül felülést is most kezdte el. Kicsit összevissza csinálta a dolgokat, nem úgy, ahogy a nagykönyvben meg van írva, de csinál mindent, nagyon ügyi. És soha semmi nem lett neki erőltetve!
2012. máj. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi eddig Dévényre jártunk,4 hónapos a lányom,és 3 hete húzza fel magát mindenhol ülésbe.

Nekem azt mondta a gyógytornász,hogy mindent engedhetek,amit magától csinál,tehát ezt is.

Direktbe ültetni nem lehet.

Én úgy szoktam,hogy hagyom felülni egy kicsit,aztán hátradöntöm,eljátszuk párszor.:)

2012. máj. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!