Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugye senki nem ül úgy autóba,...

Ugye senki nem ül úgy autóba, hogy nincs bekötve a baba? Még a "szomszéd sarokig" sem! Bővebben lent. Olvassátok el!

Figyelt kérdés

Tegnap Budapest határában történt egy frontális karambol.

Az anyósülésen egy 4 hónapos baba utazott. Sem a bébihordóba nem volt bekötve, sem a biztonsági övvel. És a légzsák is kinyílt...

Na ez a felelőtlenség kategória, nem pedig az,pl. hogy valaki nem akar szoptatni, mert félti a melleit, és ezért többen "ostorozzák"


2012. máj. 8. 08:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
50%

Remélem megkönnyebültél,hogy leírhattad ami zavar.

Minden esetre semmi pénzért nem lennék a balesetet szenvedő szülő helyében,nagyon bátor volt,hogy ilyent meg mert tenni.

Saját véleményem az,hogy szuverén joga azt tenni amit akar (a gyereke kárára is),és ezért nem kéne csámcsogjunk rajta.Azért mondom ezt,mert én nem a standart anyukák közé tartozom és ezért nagyon sokan megszólnak,lenéznek és "ostoroztak",nem szoptattam,házi tejet adtam a kicsinek,hamar elkezdtem a hozzátáplálást és házi kosztot adtam neki rengeteget,sőt a bili kérdést is 1 éves kora elött elkezdtem.Egyáltalán nem esett jól az nekem sem amikor másik anyukák így viselkedtek és próbáltak engem kioktatni,én nem akartam őket kioktatni és elfogadtam az ők nevelési módszerüket,cserébe elvártam volna tőlük is ugyanezt.Viszont az autóba a kislányomat csak a hátsó ülésen,bekötve,gyerekzár bekapcsolva,ültetem be.Az anyósülésen még soha nem utazott,még hordozóban sem.

2012. máj. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért különbség van aközött, hogy korábban biliztetni kezdtél, és aközött, hogy veszélyezteted a gyereked.

Amúgy az autóba való bekötésnél nem csak arról van szó, hogy "mindenki azt csinál amit akar", mert bekötni a gyereket KÖTELEZŐ.


Igen, lehet, hogy "régen" sem volt autósülés, de akkoriban tized ennyi autó volt, és jóval lassabban mentek.


Én soha nem engedem a lányokat úgy utazni, hogy nincsenek benne az ülésben, és nincsenek bekötve. Egyfelől a gyerekek biztonsága érdekében, másfelől mert a rendőr úgy megbüntet mint a huzat, ha észreveszi.

2012. máj. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%

Nem feltétlen kell ilyen szörnyű dolog történjen hogy ez eljusson az agyáig egyeseknek.

Ez egyértelmű veszélyeztetés kategória.

Én sokszor voltam/vagyok leszólva itt felénk mert nem, még a 1km-re levő oviból SE hoznám haza úgy hogy csak úgy be vannak ültetve ülés nélkül.

Mindig mondják ilyenkor elvileg értelmes szülők hogy jaj hát nem jön addig a rendőr, és nem értik hogy NEM a rendőr a bajom vagy a büntetés.

A vicc hogyí mindenféle marha drága dolgot megvesznek a gyerekeknek járatják őket ilyen programra olyanra merthogy ők mindent megtesznek a gyerekeikért...csak az alapvető biztonsági szabályokat nem tartják be közben.

A másik "kedvencem" amikor kicsi babás ismerőseim mesélik hogy autóban szoptatnak menet közben, illetve hogy utálja a hordozót a pici baba ezért kiveszik útközben mert annyira sír....

És ő mennyire fog sírni ha meghal a babája emiatt mert nem volt gyerekülésben?

Lehet lepontozni már megszoktam hogy ebben a témában lepontozódok :)))

2012. máj. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
76%
Alapvetően igazad van, de vannak extrém helyzetek. Pl egyszer én is kivettem a hordozóból menet közben a lányom, ugyanis telehányta a ruháját, meg a hordozót is az üvöltéstől. Utána kb 3 hónapig sehová nem mehettünk autóval, mert sikítófrászt kapott ha meglátta az ülést. És mielőtt okoskodnátok hogy meg kell állni, ki kell venni, megnyugtatni stb, elmondom hogy 40 perces útról volt szó, és tudtam hogy hiába állunk meg 10 percre, mert nem nyugszik meg, így igyekeztünk mielőbb hazajutni. Tudom hogy veszélyes, de az is veszélyes, hogy a gyerek hányásig üvölt, a férjem meg nem tud a vezetésre figyelni.
2012. máj. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Az ember addig "bátor", amíg nem történik baj. Utána meg élete végéig ostorozhatja magát.

És baj, nem csak másokkal történhet...

2012. máj. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
65%

Nem lehet egy lapra tenni, hogy mikor táplálsz hozzá meg mikor biliztetsz azzal , hogy veszélyezteted a gyerek életét!!! Hogy is jutott ez eszedbe kedves első!

Nem, nem csinál minden esetben azt a gyerekével amit akar. Igenis, ebben az őrült közlekedésben kell hogy biztonságba tegyük a gyereket, kötelező!!!! Olyan mintha kiraknám a 3 hamis kutyám közé és majd csak lesz valami, mert azt teszek amit akarok a gyerekemmel....


Hát az én gyerekem 110 km-ert üvöltött végig hányásig. Tudom milyen, utált autózni. Viszont nincs az a pénz amiért kivettem volna, másrészt egyedül voltam, és érdekes én tudok gyerek üvöltés mellett figyleni a vezetésre. Örülj hogy nem lett baj. A Pesti nő ennek nem örülhet.

2012. máj. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
15%

De be volt kötve a baba, csak kinyílt a légzsák.


Mi kis faluban lakunk és előfordul, hogy nem a gyerekülésben van, hanem az ölemben ül hátul. Falun belül, természetesen. Semmivel nem teszem ki több veszélynek mint ha biciklin ülnék a gyerekkel.

De soha nem indulnék el úgy falun kivül, de már csak a falu határába sem, hogy a gyerekem nincs bekötve. Hisz a faluban 40-es korlátozás van, és itt betartják.

2012. máj. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
50%
Van erről valami cikk egyébként?
2012. máj. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
65%
Én falun sem viszem a gyerekeket ülés nélkül. Sok autó az úttesten parkol, az úttesten közlekednek az emberek, helyi vagány csávók száguldoznak a robogójukon, munkagépek és szekerek araszolnak, és külföldi bunkók száguldoznak keresztül a falun a milkós kocsijukkal. Szerintem ez sem túl biztonságos...
2012. máj. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
37%
Hát kérdés mekkora a falu. Pl itt 150 fő lakik, ebből kb 10-nek van autója, és a főút az erdő túloldalán.
2012. máj. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!