Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hos babamnak mar adhatok...

5 hos babamnak mar adhatok meggyet vagy cseresznyet? Es ha igen akkor hogy keszitsem el?

Figyelt kérdés
2009. jún. 26. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Cseresznyét még ne adj neki, mert puffaszt. Meggyet már nyugodtan. Estleg egy ki almával, vagy baba piskótával keverd őssze azt a pépet amit szürön átnyomkodva kaptál. De vigyázz mert a meggy kicsit savanykás, szerintem egy pici cukrot tehetsz bele.
2009. jún. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Meggyet igen, a cseresznye hasfájást okozhat, azzal vigyázz. Én botmixerrel a meggyet és banánt összeturmixoltam, hogy a héja icike-picike lett, de a babám 8 hósan kapott először. Ha nem tudod eléggé összeturmixolni, hogy a héja kicsi legyen, akkor nyomd ki a húsát a héjából és úgy turmixold össze. A cseri azért édesebb, azt magában is kóstolhatja.
2009. jún. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
35%

Bocs az offért, de 5 hónapos babának ne lisztet meg cukrot javasoljunk már...

Meggy mehet, a cseresznye nem, de ha paszíroznád, az lenne a tuti biztos. Pépesíteni, valami édes gyümölcsel adni.

2009. jún. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

szia! én a meggyet úgy adtam ebben a korban a babámnak, hogy kettészedtem, kivettem a magot, majd a két fél meggyet ráraktam az üvegreszelőre héjával fölfelé. egy-két mozdulat és a húst ki is paszíroztam, a héjat pedig kidobtam. pár másodperc az egész, kb. 10-20 darabbal egy perc alatt megvagy.

aztán almával, vagy banánnal kevertem. nagyon imádja a fiam azóta is.

cseresznyét én csak később adnék, a puffasztó hatása miatt.

2009. jún. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!