Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos baba elválasztása?...

10 hónapos baba elválasztása? Hogy történik?

Figyelt kérdés

Szeptemberben lesz 10 hós a babám, viszont én megyek egy másik városba levelező szakra, kéthetente kell ott lennem pénteken és szombaton egész nap. Mi lesz ha ekkor még szopizni fog? Válasszam el addigra? Vagy arra a 2 napra kapjon tápszert? Mit csináljak? :( Lefejni nem tudok annyi tejet neki, vinni magammal nem tudom a gyereket. Már 4 hós korától kóstoltatom, eddig nagyon ügyesen megevett 1 egész üveggel egyszerre, de mostanában nem nagyon eszik, inkább szopizik, pedig lassan 7 hós. De ha arra a 2 napra tápszert kapna, azt elfogadná?

Vagy próbáljak meg halasztani 1 évet ha lehet?

És még egy olyan kérdésem lenne, hogy ha tápszert kapna erre az időre, azt cumisüvegből kapja vagy csőrös tanulópohárból?


2012. máj. 15. 09:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én kiváltanám a nappali szopikat addigra. Reggel megszoptatod ha indulsz, este ha hazaérsz. 10 hósan ehet már közben mást. Az én fiam csőrös pohárból kap tápszert ha szükséges, 9 hónapos. Soha nem fogadta el a cumisüveget. Vagy ehet tápszer helyett tejpépet kanállal.
2012. máj. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
43%

Szia!

Szerintem 10 hónapos korban még nem kellene eröltetni az elválasztást ... Szerintem egyfajta törés lehet a gyereknek ha csak úgy elveszed Tőle a cicit, pláne ha nagyon cicis fajta. (Az én kislányom ilyen.) Szerintem pénteken és szombaton megoldható, hogy lefejd Neki a tejet, mert ha nem lenne annyi tejed, amennyit letudsz fejni, most sem lakna jól. Csináld úgy a fejést, hogy az egyik cicidet mindig hagyod megtelni és a másikból eteted a kisbabádat! Péntekig mindig lefejsz valamennyit és lefagyasztod az anyatejet! Külön kis üvegekbe és ha eljön a péntek kiveszitek a fagyóból és ha mindegyik üvegben egyforma hőmérsékletű lesz a tejcsi akkor összeöntitek! Már addigra úgysem csak és kizárólag tejet fog enni, adhat Neki a Párod (vagy valaki) főzeléket vagy gyümölcsöt is, gyümölcslevet. Szeptemberig próbáljátok ki ezt 1-2 hétvégén, hogy hogyan működik! De szerintem teljesen ne válaszd el ha még igényli! Ha vállaltad a babát az Ő igényei az elsők (szerintem)! :) Kérd ki a védőnőd tanácsát, vagy szoptatási tanácsadótól kérhetsz segítséget a fejéssel kapcsolatban!

2012. máj. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
43%
ha nem választja le magát addigra, én nem tenném, ha időben elkezded kóstoltatni a tápszert, biztosan találtok olyan ízűt, amit elfogad. Ha addigra reggel-este szopizna, akkor azt oda-tudja adni valaki, aki vállalja hogy ő és csak ő fogja ezt a rituálét végigcsinálni. Gondolok itt arra hogy ha van egy széketek, egy rendszeretek, akkor ő ül oda és ő adja olyan pózban, ahogy te szoktad a cicit, ez 2 etetés, a péntek este és a szombat reggel. Egy próbát megér, legrosszabb esetben elválasztja magát. Cumisüvegből adnám, épp elég sokk neki h nincs cici.
2012. máj. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!