Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az első és a második gyermekem...

Az első és a második gyermekemet is apró (2-3 mm-es) fullánkos fekete legyek próbálták csipkedni anyatejes korában, mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy a gyerek zajong, es a tarkója mögül lassan kimászik egy apró fullánkos (? ) légyszerű valami. Az egyik esetben a XI. kerületben Budapesten, a második gyerekemnél pedig Budakeszin. Az az érdekes, hogy csípés után nem elrepül a légy, hanem nehezen vánszorogva próbál elmászni.


A neten az első gyermekemnél találtam egy orvostól cikket, hogy mostanában ilyen apró legyek csipkedik a kisbabákat, de most (két év telt el) nem találom a cikket. Tud ezekről mini legyekről valaki valamit? Nehogy betegségek hordozói legyenek, stb.



2012. máj. 22. 13:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem homoklény lesz. Az csíp és nagyon picike, bolha nagyságú. Uborkával kell bekenni a csípés helyét az semlegesíti a kis galád mérgét.
2012. máj. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez elég ijesztően hangzik :( Még sosem láttam ilyet. Dokitól kérdezd meg hallott-e ilyet.
2012. máj. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azt figyeltem meg, hogy ezek a legyek kifejezetten az 1-2 hónapos anyatejes babákra utaznak, utána eltűnnek, de nagyon nehezen észrevehetőek, olyan picik, tehát lehet, hogy más észre sem veszi.


Kár, hogy nem fényképeztem le anno.

2012. máj. 22. 14:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Homokilegyet akartam írni.
2012. máj. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jesszus, ez kész horror! Sose hallottam ilyenről! :(
2012. máj. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Alien lesz belőle.
2014. máj. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!