Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen főzelékeket tudok...

Milyen főzelékeket tudok készíteni tejtermék nélkül? 11 hónapos babának kellene, sajnos minden tejes kiüti.

Figyelt kérdés
2012. máj. 24. 20:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát minden főzeléket csinálj tápszerrel!! :)

Pl

saláta főzelék: 1 fej salátát leveleire szedsz, 1 krumplit hámozz meg.A felkockázott krumplit tedd bele egy lábosba, és öntsd fel annyi vízzel hogy ellepje.Pici só (csak ha akarod), és forrald fel, ha forr mehet bele a saláta levél.Amikor az kellően össze esik és a krumpli megfőtt, akkor pici rántás bele, és dúsítsd annyi tápszerrel amennyivel kellő állaga nem lesz.Lehet kicsit hígabb, mert ezt én össze szoktam turmixolni, és akkor a krumpli még úgy is sűrít rajta.

Lehet a főzelékeket krumplival is sűríteni, de megmondom az őszintét, hogy fogalmam sincs hogyan kell, mert én amíg nem adtam tejet a babámnak, addig mindig tápszereztem.

Meg még van 1aduász trükk!!!A Sinlac por.Az jó magában, gyümikhez, és főzeléket is lehet vele sűríteni.Nem mellesleg nagyon egészséges is!!

2012. máj. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én minden főzeléket adtam a babának is, csak egyszerűen kihagytam a tejet. 10 hótól joghurttal csináltam.
2012. máj. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Bármilyet. Kisfiam tejallergiás, én évek óta tej nélkül készítem a főzelékeket (is). Belejössz hamar, ne félj!

Több lehetőséged is van:

1. Rizstejet, zabtejet, kókusztejet használsz tej helyett

2. Tápszert, Sinlacot használsz, ahogy előttem is írták

3. Vízben elkevert kukoricakeményítővel sűrítesz

4. Rizs-/zabtejszínt használsz

2012. máj. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Miért kellene minden főzelékhez tej/joghurt? Sűrítéshez használhatsz lisztet is.
2012. máj. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Tejallergiás a babám simán rántást készítek vagy az annyira rossz? Mert itt mindenki annyira bonyolítja.
2012. máj. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Krumplival vagy "saját magával" is sűrítheted.
2012. máj. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szinte bármit lehet így készíteni.
2012. máj. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én fiam is tejallergiás volt,rántással csináltam a főzeléket-
2012. máj. 25. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

laktózmentes tej is kiuti?

talan az a legfinomabb az itt felsoroltak kozul

2012. máj. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!