Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves szülinapra szeretnék...

1 éves szülinapra szeretnék gyerek tortát csinálnia kisfiamnak, recept?

Figyelt kérdés

Olyat szeretnék készíteni amit megkóstolhat ő is,be szeretném marcipánnal vonni,hogy egy labda legyen.Valami olyan recept kellene amit már ő is ehet..

köszi,mindenkinek:D


2009. jún. 29. 15:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia. Enyém ugyan nem marcipános volt, de hátha jó. Kb. 20 db. babapiskótát megdaráltam, felolvasztottam vajat, a kettőt összekevertem, belenyomkodtam egy tortaformába, a tetejére pedig túrókrémet csináltam, amiben zselatin volt, illetve cukor, citromhéj, tejszín. Doktornénit előtte megkérdeztem, azt mondta, nyugodtan csinálhatok ilyet, ilyenkor úgysem eszik csak max. 1-2 falatot, úgyis mi esszük meg. Én arra figyeltem, hogy tojás fehérje és konkrétan tej ne legyen benne. Ja a tetejére pedig meggyszemeket tettem és középre az 1-es gyertya. Valóban nem evett belőle a lányom, csak turkálta az ujjacskáival. :) Ilyen piskótás túrótorta receptet konkrétan találsz a neten. Pl. én a tészta részét a www.mindmegette.hu oldalról szedtem, a krém részét pedig a zselatin zacsijáról. 13 hós kislány anyukája.
2009. jún. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi,meggondolom,találtam még pár hasonlót a neten,nekem a dokinéni mondta,hogy nyugodtan ehet már tejet is ,mivel a túri is tejszármazék..Figurásat szerettem volna de irtó drága így úgy döntöttem én csinálnék neki olyat amit ehet is-de jó ötletet adtál,bár zselatint nem teszek bele sztem az még nem kell neki..

köszi,Zs

2009. jún. 29. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!