Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babuline Gripe Watert kaptunk...

Babuline Gripe Watert kaptunk a patikában, a régi Woodwards Gripe Water helyett. Ismeri valaki? Mennyi idős babának adható?

Figyelt kérdés
Azt mondták ugyanaz, csak új a csomagolása. Hazaérve olvastuk át a leírását, és olyannyira nem ugyanaz, hogy jóformán csak a Gripe Water felirat egyezik meg. Indiában gyártják nem Angliában, más az összetétele, és az adagolása úgy kezdődik, hogy 3-6 éves korig. 3 éves kor alatt nincs semmi a szövegben. Gondolom nem adható 3 éves kor alatt. Az angol Gripe watert 1 hónapos kortól lehet adni, egy üveggel elhasználtunk, és bevált, de sehol sem lehet kapni. A babám 6 hetes múlt, és a gyógyszertárban csecsemőnek kértük a Gripe Watert, és az indiait adta. Az angol nyelvű honlapon teljesen más van, mint a magyar nyelvű tájékoztatóban. Ott már 1 hónapos kortól ajánlják. Nem tudom mit csináljak, nem mertem adni a babámnak. Viszont a másik fajta tényleg nincs sehol.

2012. máj. 27. 12:50
 1/5 gombvirág válasza:

Én is hasonló cipőben járok, annyi különbséggel, hogy én most akarnám kipróbálni...szerintem ne add neki semmiképp, nyilván azért nincs rajta az adagolás három éves kor alatt, mert nem adható. Nem túl meggyőzően ugyan, de a gyógyszertárban is ezt mondták nekem. Ráadásul a Babuline-féle csak a kaporolajokat meg ilyesmiket tartalmazza, míg a Woodwards-os nátrium-bikarbonátot (szódabikarbóna), gondolom a jótékony hatás oroszlánrészét inkább ez okozza.

Nekem patikában azt mondták, több helyről sem tudták beszerezni. Egy webáruházban azt találtam, hogy a forgalmazó (xy kft) megszüntette a behozatalt...Ellenben találtam egy másikat, ahol a forgalmazó a Hungaropharma kft., és látszólag nincs akadálya a megrendelésnek, bár még nem próbáltam ki a gyakorlatban. Esetleg nézd meg-próbáld meg, a szállítási költséget simán megéri szerintem:-) Itt a link:

[link]

Remélem menni fog, sok sikert!!!

(És remélem nekem is és remélem használ nekünk is;-)

2012. jún. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 gombvirág válasza:

Közben még egy, egy telefont ez is megér (ez mondjuk Budapest, ha még aktuális egyáltalán).

[link]

2012. jún. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 heli.2 válasza:

A vadmenta miatt nem adható 3 éves kor alatt!

Semmilyen mentol tartalmú készítmény nem adható babáknak, mert fulladást okozhat!

Ezért kár, hogy változtattak az összetételén.

2012. jún. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 vassvera válasza:
100%

[link]


egyelőre ez a helyzet a gripe waterrel. Én is megőrülök, amióta nem tudom adni, de kint még lehet kapni, én ma kapok kintről 4 üveggel, a barátnőm küldött haza anyukájával. ALig várom, hogy beadhassam, már csak pár óra. Talán megszűnik az egész napos sírás is:( nekünk csak a gripe water vált be, és lejártam a lábam, de sehol nincs már Bp-en.

2012. jún. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

múlt héten Budapesten 4 patikában sem volt és DMben is azt mondták hogy évek óta nincs.

olxrol rendeltem gondolom ők Angliábol hozták 1700ft per üveg.

kint 3 font.

2014. szept. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!