Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért jobb az anyatejgyűjtőben...

Miért jobb az anyatejgyűjtőben leadott anyatej, mint a tápszer?

Figyelt kérdés
Mivel az anyatejgyűjtőben hőkezelik, akkor pont az a plusz vész el, amivel többet tud a tápszernél. Miért vállalják be mégis sokan, hogy ki tudja kinek a tejét igya a babájuk? (Jó, tudom, szűrések, stb, de ha mondjuk dohányzik a nő, akkor az soha nem derül ki...)
2012. máj. 30. 19:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
61%

Mert még hőkezeléssel is jobb, mint a tápszer. Igen, a dohányzás elvileg nem derül ki, de a tápszer meg teljesen műanyag.

Vajon miért adják a kórházakban a koraszülött és beteg babáknak inkább a leadott tejet, mint tápszert???

2012. máj. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
63%

Elsőnek: mert olcsóbb.


Én tápszert adtam enyémnek, eszembe nem jutott hogy rizikózzak, ki tudja valóban egészséges-e a nő aki adta, mert MINDENT nem tudnak megvizsgálni, artról nem is beszélve, hogy azt, hogy a nő tiszta kézzel fejt-e, tiszta edénybe, senki a világon nem fogja tudni leellenőrizni! NIncs-e pl. idősebb gyereke aki épp influenzás, bárányhimlős, BÁRMI, és bacis kézzel fogta meg a gyereket, aztán kézmosás nélkül fejt-e, stb. Ezeket ki a fene ellenőrzi le? Senki a világon. Tehát én nem rizikózom.


A "műanyag" tápszerről annyit, hogy ma már a boltokban kapható paradicsom és alma is az.

2012. máj. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Igen, azért adják, mert olcsóbb. :)


A kérdés azért született meg a fejemben, mert az én babám születésétől tápszeres, és mindenki azt kérdezgeti, hogy miért nem adok neki gyűjtőből anyatejet. Hát ezért, ráadásul a férjem orvos, és szerinte a hőkezeléssel ugyebár "kárba menő" ellenanyagok híján adott esetben a lefejt anyatej ártalmasabb, mint a tápszer.


Ezek fényében tartom furcsának, hogy bevállalják páran más, idegen nő tejét.

2012. máj. 30. 20:24
 4/22 sumergo ***** válasza:
34%
Nem hiszem ,hogy olcsóbb. Egy liter anyatej 1800 Ft, ennyi pénzből nem egy liter tápszert lehet csinálni. Vagy igen? Szerencsére nem ismerem a tápszer árakat.
2012. máj. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
73%

Én nem zárkózom el a tápszertől. Komoly ellenőrzésnek kell megfelelniük a tápszereknek is, úgyhogy inkább az mint egy vadidegen nő teje. Lehet a felfogásom hibás, de csak akkor adnék babámnak anyatejet mástól, ha élet-halál kérdése lenne, vagy max. ismerném az illetőt és tudnám milyen életet él.

A régi tápszerektől sem lett semmi bajunk, pedig anno nem volt ennyi ellenőrzés és szabály, és anyukám szerint kiskoromban az íze is elviselhetetlen volt. Most azért ennyire nem szörnyű a helyzet.


Amúgy mikor babám kórházban volt, tápszert kaptak a babák és nem anyatejet.

2012. máj. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem nem jobb!

Legalábbis én más tejét nem adnám!

2012. máj. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Nálunk is tápszert kaptak a kórházban.
2012. máj. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
26%

hát, én tápszert adtam a lányomnak, és a kórházban is azt adtak.

Én is viszolygok mások lefejt tejétől...max., ha ismerem az illetőt és tudom, h "tiszta"...mint más is írta.

Szóval nem értem ,mért is oly drága a lefejt tej...alig él vele valaki. Én még nem ismertem olyat, aki nem tápszert adott volna a gyereknek.

2012. máj. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Igen, egyébként nálunk is tápszert kapnak, a korababák meg pláne, csak akkor nem, ha az anyukájuk tud nekik fejni sajátot.
2012. máj. 30. 20:43
 10/22 A kérdező kommentje:
2200 forintból lehet körülbelül 2,3 litert készíteni (Milumil HA Start Optima).
2012. máj. 30. 20:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!