Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem gondoljátok, hogy néhány...

Nem gondoljátok, hogy néhány anyuka kissé "túloz", ha valami mozgás- vagy beszédfejlődéssel kapcsolatos kérdés van? Elég érdekes dolgokat lehet itt olvasni. Tudom, vannak kivételek, na de ennyi? :D

Figyelt kérdés
2009. júl. 1. 13:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem nem túloznak az emberek, hiszen ez névtelen hely, senki nem ismer senkit, tehát, miért ne mondanám el az igazat. Legalábbis én így vagyok. Szerintem inkább a szomszéd néninek szokás túlozni, aki szerint már régen mindenfélét kellene csinálnia.

2009. júl. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen természetes, hogy minden anyuka azt szeretné, ha az ő babája lenne a legesleges mindenben. És persze, hogy túlzásokba esünk ilyenkor. Első babánál ez még jó is - én egy csomót tanultam nem csak a babáról, hanem magamról is, az életről.

Sokkal jobb, ha kérdeznek, legalább lehetőséget adnak maguknak, hogy jó válaszokat kapjanak. Rosszabb lenne, ha nem tennének fel kérdéseket és hülyeségekkel kínoznák a gyerekeiket.

2009. júl. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Hááááááááát, nem'tom. Tény, vannak érdekes dolgok, amik kissé éltérőek az átlagtól.

Én azt mondom, mindenkinek lelke rajta.

Persze, minden szülő büszke a saját csemetéjére és apró mozdulatokat, jeleket képes felnagyítani csupán szeretetből. Vagy úgy is lehet mondani, hogy egy-egy hangból, mozdulatból ő már tovább gondolja..., ez neki természetes, másnak viszont furcsának tűnhet, esetleg túlzásnak.

2009. júl. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Én pl. mindig az igazat írom, pedig kicsim nem tartozik a leggyorsabban fejlődök közé, inkább a középkategória. Kezdetben én is sokat belemagyaráztam, és a férjemmel jókat nevettünk ezeken a dolgokon. Viszont senkinek nem adom elő, h miket tud, ha közben nem is csinálja.
2009. júl. 1. 13:28
 5/8 anonim ***** válasza:

Én nem gondolom, hogy mindenki túloz.

Nyilván leginkább az ír választ, akinek gyorsabban fejlődik a babája, van mivel dicsekedni. Ez egy kis része azoknak a szülőknek, akik ideírnak, pláne még kisebb része a nagy átlagnak. Nem baj az, én azt mondom hadd dicsekedjen, örüljön.

2009. júl. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Vannak akik túlóznak és vannak akik nem,vannak babák akik gyorsan fejlődnek és vannak akik nem...egyik sem rossz!De ha olyan jellegű kérdést tesz fel vki h pl.Másnak mikortól mászott,v már ennyi idősen kúszott,v mikortól ülnek a babásk és még sorolhatnám a milliónyi ilyen kérdést akkor az ember leírja h a saját babája mikor csinálta hisz ez alapján tud csak véleméynt írni!Az más kérdés h a kérdező mondjuk meg van ijedve h nem megfelelően fejlődik a baba és esetleg még jobban kétségbe esik mikor olvassa h más babája már miket csinál x idősen az ővé meg még nem......de mindneki maga vonja le a következtetéseket és ha ez bántó v rosszabbul érzi magát akkor v ne tegyen fel ilyen kérdést v fogadja el h az Ő abbaája nem olyan gyorsan fejlődik,Ő másban lesz gyorsabb ügyesebb hisz MINDEN baba más!

Hozzá teszem Én mindig az igazat írom,nem túlzok mert az senkienk sem jó,de ha a babám gyorsabban fejlődik akkor ez van...:)

2009. júl. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi nektek is. áén is úgy gondolom, h a nagy többség igazat ír, különben nem lennék itt :))
2009. júl. 1. 17:51
 8/8 anonim ***** válasza:
Pont ma olvastam, hogy ha a gyereked valamiben jó, azt a te saját sikerednek érzed. Azt meg ki nem mondja el? Én soha nem ferdítettem: tényleg 6 hónaposan kezdett el mászni, és tanult meg felállni, és tényleg 7 hónaposan állt fel. Az apja mindezt ugyanígy csinálta, sőt 20 g híján egy súllyal is születtek...Én meg lusta voltam. Tőle örökölte:)
2009. júl. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!