Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális ha 10 hónapos babámna...

Normális ha 10 hónapos babámnak még mindig ugyanakkora a kutacsa mint mikor megszületett, vagy talán egy kicsit nagyobb is?

Figyelt kérdés
És ha semmit nem csinál csak egy helyben ül akkor is iszonyatosan lüktet?
2009. júl. 4. 19:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Igazából 1-1,5 éves korra záródni szokott a kutacs.

Az én lányom most 1 éves,és már nincs kutacsa.A középsőnek később nőtt össze teljesen.De szerintem az,hogy semmivel nem kisebb mint születéskor nem jó.Adsz neki vigantolt?Nálunk azoknak a babáknak akiknek nagynak találják a kutacsát a korukhoz napi 2x adatnak.

Mutasd meg szerintem orvosnak.Az egyébként nem baj ha lüktet.

2009. júl. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem, az egyáltalán nem normális ha ugyanakkora, pláne ha nagyobb. A kutacsnak szépen lassan kisebbnek kellene lenni, de ezt minden hónapban megnézni a doktornő is a tanácsadáson.

Ő nem mondott semmit??

2009. júl. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nekünk már nincs is lyuk és 8 hós , dokihoz nem jártok, mert ö mindig nézi ha nem is mondja végig simogatja a fejét a babának
2009. júl. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A kutacsok nagy átlagban 18-24 hónap alatt záródnak, azaz, ha az orvos nem mondta, hogy baj van, normális igen. Vannak kivételek is nyilván: 4 hós és 4 éves korban is lehet a záródás.
2009. júl. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amit utolsó írt ez nem igaz,nem így van.Sem 4 hósan nem normális ha olyan korán záródik,sem 4 évesen.

Amikor csecsemő korban záródik,nincs hely az agynak fejlődni,ez szellemi fogyatékosságot okozhat.Akinek ilyen korán záródik általában műtik,de ezt mindig szakorvos dönti el.Nem értem miért nem mond az orvosotok semmit rá.

Mutasd meg mindenképpen,hogy megnyugodhass,vagy ha baj van orvosolni lehessen.

2009. júl. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen.
2009. júl. 5. 09:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Jó, hogy kérdezted, mert az én kisfiam kutacsa sem lett még kisebb, 8 hós.
2009. júl. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!