Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit csináltok, ha 6-7...

Ti mit csináltok, ha 6-7 hónapos babátok nem eszei meg csak az édes-gyümölcsös ételeket?

Figyelt kérdés
a zöldségeshez is teszek kicsi almát, de csak nagy nehezen eszi meg.
2012. jún. 15. 15:50
 1/4 anonim ***** válasza:

szia!


Nálunk ugyanez a helyzet! Eddig nem mertem leírni sehol, hogy én nem "csak gyümölcs" csak "hús-zöldség" dolgot adom, hanem a zöldséges-husisba megy bele a gyümi. Csak így eszi meg, de ezt is ímmel-ámmal. Ez van.

2012. jún. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

ugy látom nálunk is ez lesz a helyzet, pedig a mai répa alma krumpli menü olyan fincsi volt :(

az egyik ismerösöm fia még egyévesen is barack darabokkal ette a húslevest :D

2012. jún. 15. 16:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én kislányom semmit sem akart megenni a bébiételek közül csak a gyümölcsöket (ebéd időben minden főzeléket sírva köpködött ki). De sokat javult a helyzet amióta én főzök neki. Persze így is sokminden landol a kukában (mert még a kísérleti fázisban vagyunk, hogy mit eszik meg és mit nem de már nem kilátástalan a helyzet. Vannak nagy kedvencei is már, pl. sóskafőzelék, salátafőzelék, sütőtök, cukkini főzelék, alma-krumpli-gesztenye, meggy-krumpli. Néha már husit is kap ezekbe, így is megeszi őket. Az én kislányomnak fontos, hogy minimálisan ízesítsem az ételét, különben nem fogadja el (pl. bio vegamixel, pici gyümölcscukorral vagy sóval). A répát, céklát és paradicsomot egyenlőre úgy néz ki utálja de azért majd még kísérletezek később velük.

6 és fél hónapos a kislányom.

2012. jún. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tegyél az ebédjéhez egy kis gyümölcsöt, pl. alma, barack, banán, de próbáld meg mindig kicsivel csökkenteni a mennyiségét. Az én babámnál is be kellett vetni ezt, amikor ennyi idős volt. Ismerősöm ugyanilyen helyzetben azt csinálta, hogy a kanál végét mártotta a gyümölcsbe, úgy adta a főzeléket. Épp, hogy a kedvelt ízt érezze a baba.

Ebben az időszakban gyakran adtam neki krumpli-barack, krumpli meggy, stb. típusú ebédet, tehát gyümölcsös ebédet. Elvégre mi felnőttek is eszünk hasonlókat. Eleinte aggódtam, szeretni fogja-e valaha a nem édes ízeket, de szép lassan kialakult, mindenfélét szeret.


Ja, és az almát adhatod párolva is a zöldséghez, és az csökkenteni lassan.

2012. júl. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!