Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos kisfiam sajnos...

9 hónapos kisfiam sajnos beteg lett. Segítséget kérhetnék?

Figyelt kérdés
Múlthét szerdán voltunk dokinál,középfülgyulladása van.Lázas volt de az már elmúlt.Nagyon folyik az orra(rengeteg sűrűt szívok le belőle)és éjszaka már elkezdett köhögni is.Antibiotikumot kap,sterimárt használok és nasivin orrcseppet.Ja és cebiont adok neki napi 10 cseppet.A lakásban iszonyat meleg van,egész nap folyik rólunk a víz.Már nem tudom,hogy öltöztessem fel?Most éjszaka nyitva hagytam az ablakokat a lakásban kivétel az ő szobájában és ma reggel meg már csúnyán köhög.De legalább aludt és csak 3-szor kelt fel.Mit adjak neki köhögésre?Mibe öltöztessem napközben?És még azt elfelejtettem leírni,hogy jön a felső 2 foga is.Úgy sajnálom szegényt,hogy segítsek neki?
2009. júl. 6. 08:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindenekelőtt adni kell neki köptetőt. Javaslom neked a Hustagil kakukkfüves köptetőt ( csak gyógynövényes ). Azért köhög mert a bőséges orrfolyás miatt az orrgaratba is csorog a váladék, mely lerakódik a hörgőkben. Jó a babáknak még a narancssárga cimkés Baby Luff balzsam a mellkasára és a hátára főképp éjszaka.

Nagyon fontos a rendszeres és alapos orrtisztítás, és gondolom írt fel az orvos fülcseppet az antibiotikum mellé.

Nyugodtan hagyd nyitva az ablakokat éjjelre is.

A kicsidet pedig öltöztesd szellősen. Nappal egy kis könnyű pamuttrikó meg egy pelus, éjjelre meg egy rövid ujjú kombi. Az én fiam egy szimpla flanell nagypárnahuzattal van éjjelre "betakarva".

A fogacskákra én éjszakákra mindig adok a fiaimnak Nurophent ( már mikor szörnyed duzzadt az íny akkor már igencsak nagyon fáj nekik ). Nappal pedig be szoktam kenni az ínyt Dentinox géllel.

Javulást kívánok a kicsidnek!

2009. júl. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a szelloztetes jo, nem attol kohog jobban, hanem az orrabol a valadek lefolyik a garatba es az kohogteti. en a helyedben kernek az orvostol gyulladascsokkentot is, pl Nurofent(ez jo fogzasra es lazra is), es megprobalnam paradussa tenni(tudom, hogy nagyon meleg van) a szobat, mert a szaraz meleg levegoben meg nehezebb neki, a para oldja a nyakot. ha nem szeretnel tobb gyogyszert adni, akkor legalabb probalj sok folyadekot itatni es parasitani a levegot. jobbulast
2009. júl. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Fülcseppet ne írtak fel,csak orr cseppet.de még másfél-2 hete voltunk fülészetem,mert én már akkor láttam rajta hogy valami nem stimmel és akkor kaptunk egy pezsgős fültisztítót és ma reggel már cseppentettem neki megint mert könyékig a fülében nyúlkált.De ott ahol a középfülgyulladást megállapították ott nem írtak fülcseppet.Ez volt a 3. fülészet ahová elvittük,mert a másik 2 helyen azt mondták,hogy rossz szokás nála hogy piszkálja a fülét.
2009. júl. 6. 08:35
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Köhögésénen megfelö (száraz vagy hurutos) köptetö szirup. orcsepp csecsmöknek valo folyamatos orszivás friss párás levegö az ablakot NE csukd be. Öltöztesd ugy ahogy te öltöznél ha megfodod kezét lábád érezni fogod hideg vagy meled ha tul hideg vagy meleg az nem jo akkor váls ruhát Ha lázas lázcsillapitó kup. Ha nem fájdalom csillapitás miat is adhatod neki.

Az én fiam nagyon fulgyulladásos volt mütök is a legjobb a fül csepp de ha nem akarst orvosságot adni a körozsa (ez egy vatag szirmu rozsa formályu virág) levelének kipréselt nedvét kell a fülbe csepegtetni ez sokszor nagymamák kertjében megtalálhato csökkenti a gyulladást és a fájdalmat is nekünk bevált.

2009. júl. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szia!


az én fiam is 9 hónapos volt, amikor középfülgyulladása volt. Előtte már a fülészetre hordam egy hete, mert lázas volt. kapott antibiotikumot ami aztán semmit sem ért. visszavittem három nap múlva mert még mindig lázas volt, és egyre rosszabbul nézett ki. Aztán az lett a vége, hogy fel kellett szúrni a fülét kétszer is és kórházban kellett maradnunk, mert intravénásan kapta ezután az antibiotikumot. Nektek szerencsétek volt, hogy nem fajult el ennyire a dolog. Aztán visszavittem két hét múlva kontrollra, de még nem igazán volt szép. fogtam a babámat elvittem maszek dokihoz, mert sajnos errefelé az a módi hogyha azt akarod hogy a gyereked meggyógyuljon. Kérdezte hogy milyen orrcseppet használok. azt mondta a nasivin ilyenkor semmire sem jó. Sajnos a nevét nem tudom az orrcseppnek mert a gyógyszertárban készítették de nagyon nagyon jó volt. És melegítsd a fülét. Tudom, hogy ilyen melegben nincs nagyon szived de muszály.

2009. júl. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
9 és fél hós a kislányom,6 foga van és mind1ik fogánál-ami kettesével jött-vagy láza v iszonyat náthás volt,most megint 2 hónapon belül náthás lett majd elkezdett köhögni és az arcát fülijét kezdte el tépkedni de láza nem volt!Anniyar idegesített ez a dolog h elvittem fülészetre-maszek-ahol mondták h még nincs fülygulladás de hurutos neki,meg a lecsorgó váladék miatt köhög!ill felgyülemlett neki a fülzsír amit kiszedtek (sajnos hajlama van erre,már 3 hónapja is volt ilyen pucolás)Orrszísát javasolt,vmint kaptunk 1 fülcseppet mait az orrába kell cseppenteni-Otosporin,ill sumetrolimot és cataflan gyermekcseppet!
2009. júl. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A stodál homeós szirup nagyon-nagyon jó köhögésre. 3*5ml.

A papírján rosszul van írva.

2009. júl. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!