Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyerek után járó szabadságról...

Gyerek után járó szabadságról kérdeznék, ami az apát illeti?

Figyelt kérdés
Jól tudom? Férjemnek az alapszabadsága 22 nap. Idén januárban született a gyermekünk. Ha minden igaz akkor ezen felül jár neki plusz egyszeri 5 nap, amit 2 hónapig fel kell használjon. És ezen felül évente jár egy gyerek után 2 nap pluszba, amit vagy az anya vesz igénybe vagy az apa. Mivel én 3 éves koráig gyesen vagyok a gyermekkel, így evidens, hogy addig az apuka veszi igénybe. E szerint idén neki összesen 29 napja van. Jövőre meg 24. Azt mondja a férjem, hogy nem fog tetszeni a munkáltatónak(maszek), ha még azt a plusz 2 napot is kéri, de könyörgöm ez nem tetszés kérdése, ez jár. Ha visszamegyek dolgozni, akkor én venném át ezt a két napot! Jól tudom a dolgokat????
2012. jún. 27. 11:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A plusz két nap már jár neked és az apának is!!! :) Neked megmarad akkor, ha mész vissza dolgozni, de nemrég változott a törvény (talán jan. 1-től), így mostmár mindkét szülőnek jár 2-2 nap! :) A munkáltató nem tetszése ezt nem befolyásolja! De szerinten azért az a 2 nap nem egy egyetrengető plusz....
2012. jún. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szerintem se egetrengető, de jobb, mint a semmi! És azért nem mindegy, hogy ide vagy oda, nyilván inkább ide!!
2012. jún. 27. 11:45
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem jól tudod, azt a részét, amit az első jól írt. Mindkét szülőnek jár a gyerek után 2 nap. Eddig úgy volt, hogy a gyermek nevelésében nagyobb részt vállaló szülőnek jár, de egy Mt. módosítás után már mindkettőnek.
2012. jún. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 sumergo ***** válasza:
Mindkettőtöknek jár a plusz 2 nap, de írásban igényelni kell. Legalábbis nekem kiküldte a munkáltatóm az igénylésről a papírt, mert azt mondták csak akkor jár, ha megigénylem. Apa is ugyanezt a nyomtatványt töltötte ki, neki is jár.
2012. jún. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Nekünk nem kellett igényelni, egyikőnk munkahelyén sem. Mindkét helyen mondták, hogy ez automatikusan jár. Persze inkább igényelje az ember potyára, mint ne igényelje és emiatt ne kapja! :)

2012. jún. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem kell igényleni, igénylés nélkül is jár, at Mt. így szabályozza. Ez az igénylés dolog abból maradhatott, amíg arról kellett nyilatkozni, hogy ha az egyik szülő veszi igénybe, a másik lemond róla, illetve nyilatkozza, hogy ő nem veszi igénybe.
2012. jún. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A gyermek után járó pótszabadságot mindenképpen igényelni kell, NEM jár automatikusan.Biztosan van férjed munkahelyén is, aki munkaügyes dolgokkal foglalkozik, kérjen igénylőlapot.
2012. jún. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy szeretem, ha azt, amit tudok, mert azzal dolgozom, leírom, és más megcáfolja. Tessék:


(2)338 A munkavállalónak a tizenhat évesnél fiatalabb


a) egy gyermeke után kettő,


b) két gyermeke után négy,


c) kettőnél több gyermeke után összesen hét


munkanap pótszabadság jár. A pótszabadság szempontjából a gyermeket először a születésének évében, utoljára pedig abban az évben kell figyelembe venni, amelyben a tizenhatodik életévét betölti.


Azaz a pótszabadság JÁR. Nem kell igényleni. Az más dolog, hogy esetleg a főnök így csinálja. Általában a főnökök sem látták még az Mt-t részletesen. Tudom, mert sokat szenvedek velük, mire elmagyarázom nekik.

2012. jún. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Sokan dolgozunk ebben a szakmában, én is egy vagyok közülük.

Munkahely válogatja, hogy is csinálják.Sok helyen van igénylőlap, amit minden évben ki kell tölteni, sok helyen viszont automatikusan "adják".

És itt jön be az életszerűség, mert nálunk is előfordult, hogy bizony a szülő nem kérte(hiába járna neki), mert úgy érezte...az ő dolga.

Én támogatom az igénylőlap kitöltését.

2012. jún. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Húúú, köszönöm szépen a válaszokat!!!
2012. jún. 27. 14:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!