Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes babák Anyukái! Aki...

Anyatejes babák Anyukái! Aki még szopiztatja a babáját, és szinte csak tejet kap, de már lassan 7 hós a baba, az nem "aggódik", hogy nem kap a gyerek még főzeléket, és egyéb más kaját?

Figyelt kérdés
A fiam most 6.5 hós, de a fő tápláléka mlg szinte 95%-ban az anyatej! kóstolgat gyümölcsöt is, de 1 üveg bébi kaja akár 2-3 napig is eltart neki, míg megeszi. Nem baj, hogy még nem adok neki mást enni? Kéne már? Úgy vagyok vele, hogy ameddig van tejem, és jól szopik és hízik is, addig "nem erőltetem" neki a főzeléket, és a többi ételt...
2009. júl. 10. 14:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk úgy volt, hogy 6 hónaposan kezdtem kóstoltatni, de nem igazán kellett neki. 7,5 hónapos volt, mire odáig eljutottunk, hogy 2-3 kanál benne maradt. Onnantól viszont gőzerővel belehúzott, 9,5 hónaposan leválasztott magát. Hogy most ez attól volt, mert megkedvelte a kaját, vagy attól, hogy terhes lettem (vagy a szopi befejeztével lettem terhes?), passz.

Nem aggódtam, erőltetni nem szabad, ha nem ízlik neki pl. az alma, akkor pár napig hagyjad, utána pedig adj neki mást. Nem mindenki az almával kezdi.

2009. júl. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Dettó. Az enyém 7.5hós. A barackot szereti, mást nem. Néhány kanál répa/krumpli/spenót/banán/alma. Semmi sütőtök/cukkini. Eddig ennyit próbáltunk. Én is aggódok, de a védőnő azt mondja az ő fia 10 hónapos koráig nem evett semmit. Állítólag az anyatejes babák nehezebben állnak át és amíg nem fogy addig ok. Én a vitaminok, ásványi anyagok miatt aggódok.
2009. júl. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem 11 hós a fiam és mi is 6 hósan kezdtük a hozzátáplálást, ment is szépen, de aztán megmakacsolta magát és már több mint 3 hónapja nem akar csak anyatejet enni. Hiába adok neki akármit rázza a fejét, hogy nem és nem nyitja a száját. Még nincs foga így abban reménykedek ha kibújik akkor majd megváltozik a helyzet és fog enni minden kanalas kaját.
2009. júl. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!