Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én csinálok valamit rosszul?

Én csinálok valamit rosszul?

Figyelt kérdés
Barátnőm kis fia annyi idős mint az én kislányom - 6 hetes - és az övé megiszik egy nap kb 1 l teát, amíg én egy kortyot sem tudok az én lányomba erőltetni - a meleg ellenére sem. Hozzá kell tennem hogy a barátnőm fia tápszeres mi pedig anyatejesek vagyunk, nem tudom hogy ez határoz e valamit a dolgon. Nem fog így kiszáradni a picikém, vagy miért van ez? Nem lesz gond hogy nem iszik sem vizet sem teát, viszont szokott kicsiket szopizni a nagy étkezései között - tehát nem várja meg a 3 órát hanem kb ha fenn van 1.5 óránál már kéri a cicit de nem eszik rendesen sokat belőle.
2012. júl. 6. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Anyatejes babáknál nem kell a víz. persze nagy melegben meg lehet próbálni, írtad h szopizik kicsiket, nekik az szomjoltó is egyben. Sokan nem is javasolják a cumisüveget szopizos babáknál (persze tudom lehet pohárból, kiskanálból is itatni) nekem inkább az 1 liter tea tűnik soknak, bár én is szoptattam nem tudom h mennyit iszik egy tápszeres baba
2012. júl. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a tej elég neki,azért is kéri gyakrabban mert szomjas és ezzel oltja a szomját.
2012. júl. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz a gyerekednek. Sűrűn rakd mellre, ha úgy érzed, hogy innia kellene. Nekik az anyatej egyben az étel és az ital. Természetes, hogy nem várja ki a 3 órás evéseket, sőt 6 hetesen szokott lenni egy fejlődési ugrás, amikor sűrűn kérnek cicit. Ekkor sok táplálékot vesznek magukhoz.

Ettől függetlenül a szoptatás eleje az innivaló, a vége az étkezés. A hátsó tej a legtáplálóbb!


Az, hogy a barátnőd gyermeke 1 litert iszik, az attól van, hogy a tápszer inkább étkezésnek számít, mint folyadéknak. Persze akkor is visz be folyadékot, de nem olyan mennyiségben, mint a szoptatások alatt.

A tápszeres gyerekeket ezért kell jobban itatni.


Persze a víz a legegészségesebb, én pl. nem adnék teát egy 6 hetes csecsemőnek. De ez szülőfüggő, mint egy rahedli minden!

2012. júl. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy cukros teát itat vele. Ha a picid többször szopizik és azt mondod csak keveset, akkor azt pont azért, mert a tej szomjoltó részéből iszik. Nagyon jól csinálod. Ha nem kell neki víz, akkor adj annyiszor neki cicit, ahányszor kéri.
2012. júl. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne adj anyatejes babának mást!!!!!! Gyakran tedd mellre, az elég neki. Harmadik babómmal csinálom ezt, még egyiknek se lett baja. :-)
2012. júl. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én próbáltam de ha már csak a cumis üveget meglátja sír, és nem hajlandó inni sem tápszert belőle sem vizet vagy teát. Mikor ilyen nagyobb utakra megyünk vele - Tesco(1 óra gyalog) akkor csináltunk neki tápszert de nem fogadta el és ciciztetni kellett :) elég vicces volt haza felé jövet az úton, de nem volt szívem hagyni hogy sírjon.

Akkor jó. Köszönöm a válaszokat! :)

2012. júl. 6. 13:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom...persze azt igen, hogy szól a protokoll az anyatejes babánál.. de annyira döglesztő meleg van, hogy ömlik az enyémről is a víz. Én inkább itatom, mintsem, hogy kiszáradjon. Ha túlszopizza magát, akkor jön a hasfájás..
2012. júl. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!