Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet és mivel megetetn...

Hogyan lehet és mivel megetetni egy ilyen öntörvényű és makacs babát?

Figyelt kérdés

Kislányom 13 hónapos, rettentően akaratos, makacs és hisztis. Szerintem egy felnőttnek is becsületére válna, amit néha művel. Evés terén pedig néhány napja eljutottunk odáig, hogy ha írtóra éhes, akkor jó esetben pár kanál kaját elfogad. Utána semmit, etetni lehet. Egyedül enni próbál néha, de az még nem megy: tegnap este hagytuk és komplett nagygenerál volt, mert tetőtől talpig összekente magát, az etetőszéket és annak környezetét. Ezt nem tudom minden evésnél vállalni (hogy lefürdetem a gyereket, átöltöztetem, etetőszék huzat mosásba, székváz lemos).

Próbáltam darabosat, pépeset, villával törtet. Nem ezen múlik.

Az egyedüli amit bármilyen körülmények között megeszik, a kenyér.

De most ezért csak kenyeret egyen?!


Ha etetni próbálom, inkább nem eszik és elfordul. Aztán meg megy oda mindenkihez kuncsorogni, akit meglát, hogy eszik...


2012. júl. 13. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:

az önálló evés megtanulása tetszik vagy sem dzsuvával jár. tegyél az etetőszék alá nejlont vagy újságpapírt így megvéded a padlót. a gyerkőcre előke helyett egy felnőtt pólót is adhatsz vagy ha meleg van pelusba ehet utána lemosdatod.

adj egy kanalat neki egyet magadnak és amIg pepecsel adagold a falatokat. vagy készíts olyat amit kézzel ehet.

pár hónap és ügyes önálló lesz ha hagyod. addig meg ki lehet bírni napi 3*20 perc takarìtást

2012. júl. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

enyémnek is volt ilyen időszaka. én nem erőszakoskodtam vele, hogy márpedig etetem, olyanokat főztem amik nem maszatolnak annyira, de tudja csipegetni.

nokedli, sült húsok picire vágva, tészták, gyümölcsöket is felvágtam, krumpli, répa, stb...

a levest is úgy kapta, hogy lecsöpögtettem a levét így csak a sűrűjét tudta csipegetni :)

2012. júl. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A kisfiam meg tudott tanulni normálisan egyedül enni, dzsuva nélkül. És valóban belefér napi 3x20 perc, csakhát nem szívesen, mert közben meg egyikükkel sem tudok foglalkozni. Ráadásul az etetőszék huzata nem szárad meg, huzat nélkül nem tud beleülni. De ami még ennél is rosszabb, hogy még ha ráhagyom sem vagyok kinn a vízből, mert 2kanál után játszadozik, turkálja, hadonászik a kanállal, kaját rak rá és utána ütögeti a tányérhoz - repül minden felé. 10 percenként egy kicsit megpróbál a szájába tenni. Aztán egy idő után már ez is elmarad, azaz jól így sem tud lakni.

És bármilyen praktikát be lehet venni, ha megmakacsolja magát, hogy nem kell neki a kaja tőlem, akkor nem kell és kész! Hiába van saját kanala, vagy bármi. Az enyém a szájába nem kerülhet, max ha én nyitom a száját...

2012. júl. 13. 13:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet hogy nem éhes még mikor etetni akarod. Én úgy vagyok vele, hogy ott ahol hűtő van, még gyerek nem halt éhen. Ha szórakozik a kajával, el kell tőle venni, majd a következő étkezésnél eszik. Néhány alkalom után rá fog jönni, hogy ha nem eszik, éhes marad, az meg kellemetlen.
2012. júl. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
18 hónapos a fiam, a héten kezdett el igazán egyedül enni, és nem hagyja, hogy etessem! Hasonló a helyzet, mint nálatok! Ő korababa, ezért csak most jutott idáig, hogy egyedül akar enni. Lassan kezdek belejönni én is, mert a lányom anno gyönyörűen evett, nem játszott az étellel, utána elég volt letörölni az asztalt és kész! Na a fiam etetőszéke alját popositörlővel gyorsan feltörlöm evés után, őurasága kezet mos, az etetőszéket (szerencsére full műanyag, nem kell száradni hagyni) evés után nedves, mosószeres konyharuhával gyorsan áttörlöm, 5 perc az egész. Csak olyat adok neki, amit egyedül is megpróbálhat, ma a levest is egyedül akarta, de azt nem hagytam. A joghurtot úgy kanalazza, hogy közben fogom a kezét én is, együtt visszük a szájához a kanalat. Sajnos tényleg csak így fogja megtanulni..:( 1-2 hónap alatt ügyesek lesznek, és az a jó, hogy nyár van, nem kell sokat mosni!:) Amikor játszik az étellel, rászólok, és ha nem hagyja abba, akkor irány kezet mosni, befejeztük! Ma is így volt, és úgy látom, hogy kezdi felfogni, hogy az étel nem játék, még ha játékosan telnek is mindennapi dolgai.:) Így ha éhes, akkor eszik. Ja és nálunk úgy kezdődött, hogy hiába tettem az ételt a szájába, kivette a kezével, és letette a tányérba, onnan újra megette, egyedül! Nagyon cseles, akkor is az van, amit ő akar, alapon! :D
2012. júl. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!