Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor mondta ki az első...

Mikor mondta ki az első értelmes szót?

Figyelt kérdés
Akár tudatosan, akár véletlenül. Lehetséges, hogy 5és fél hónaposom utánozgat? Mondogatom neki, hogy AAAAPPPAAAA, és ő egy idő után utánoz, hogy apfffff, ammpa, ampaaa. Vagy csak belebeszélem??? Természetesen az látszik, hogy fogalma sincs a dolgokról, csak utánoz!
2009. júl. 14. 13:15
 1/5 anonim ***** válasza:
6 hónaposan mondta, hogy apa aztán olyan 7-8 lehetett, hogy olyan külföldiesen hogy anya, nyanya. De most már 1 éves múlt és nagyon sok szót tud. De ne lepődj meg, ha megtanul menni egy kis idejig nem használja, mert akkor a menés fonosabb. Aztán ha már szalad újra beszélni fog. Az enyém 9 és 10 hónapos korában az anyán kívül egy értelmes szót nem mondott.
2009. júl. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
6 hónapos volt tök tisztán azt mondta, h igen.
2009. júl. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
:-))))) Igen, nagyon aranyos, amikor ezeket az első "szavakat" kimondják. De azért tudni kell, hogy ez még sosem tudatos, ilyen idős korban csak próbálgatják a hangok és hangkombinációk kimondását. A tudatosan kimondott, valódi első szavak csak 1 éves kor körül jelennek meg, ekkor képes már egy kisgyerek arra, hogy az akaratát, gondolatát célirányosan a beszéddel fejezze ki. Jellemző a 6-8 hónapos babákra (van olyan baba, amelyik korábban is kezdi), hogy olyan "szókapcsolatokat" használnak, mint: baba-baba, mama-mama, stb. De ez még nem beszéd, csak a hangjuk próbálgatása.
2009. júl. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Persze, írtam is, hogy ezzel tisztában vagyok, hogy fogalma sincs, mi az, hogy "apa". Csak egy jó jel akkor, hogy annyira figyel, főleg, ha ölemben van, és tátott szájjal nézi a számat, meg akarja fogni, majd ő is rákezd. Az "Anya taníts engem" c. könyvben ajánlott utánzási gyakorlat, hogy toljuk, ki pl. a nyelvünket, nekünk még mindig nem sikerült, de ez olyan sikerélmény! Meg annyira aranyos! Illetve a hozzászólóknál is el tudom képzelni, mennyire cuki lehet, ahogy közli, hogy "NEM"!. Mondjuk nálunk olyan 2 hónaposan, akkor még bent aludtam nála, egyik éjjel hallottam, hogy mocorog, de nem kelt fel, hanem az éjszakai csendben közölte, hogy "heppi!, majd jobbra fordult, nagy nyögés, és közben JAJJJ" és aludt tovább. Alig bírtam ki, hogy ne nevessek fel hangosan, annyira vicces volt.
2009. júl. 14. 13:58
 5/5 anonim ***** válasza:

4 hónapos sem volt még, amikor így véletlen azt mondta, hogy APU.

Tudatosan nem egészen 10 hónaposan azt mondta, NEM.

Azóta már 1 éves, legalább 50 dolgot mond, legalább egy-egy szótaggal.

Kisfiú egyébként.

2009. júl. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!