Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jó így az uzsonna? Valaki azt...

Jó így az uzsonna? Valaki azt mondta hgy a szopi helyett nem adhatom a gyümölcsöt, mert kell a megfelelő mennyiségű anyatej bevitel, így pótoljam tápszerrel. Igaz ez?

Figyelt kérdés
Kislányom csak anyatejes,de délutánra mindíg nagyon kevés a tejem,sokszor csak kínlódunk.Tápszer helyett gyümölcsel próbálkoztam amit már nagyon szeret. 5ször szopizik egy nap(össz 700-800 ml),ebből a délután 4-5körüli szopi után gyümölcsöt kap ha nincs elég tej. Szopik között próbálom mindíg az új ízeket bevezetni,és ha pár napig kapja,akkor adni az uzsonnás szopi után.
2009. júl. 15. 14:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ajánlott napi tejalapú étel bevitel (anyatej, vagy tápszer, vagy tejpép, vagy ezek kombinációja) orvosi javaslat szerint 5-8 deciliter. A Te babád ennyit bőven megiszik, úgyhogy nyugodtan adj Neki uzsira, amit szeretnél. A gyümölcs szerintem jobb, mint a tápszer amúgy is.
2009. júl. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mostanában mértem mennyit eszik,így ezért tudtam,de ha nem mérem akkor honnan fogom tudni hogy megvan e az ajánlott mennyiség naponta?
2009. júl. 15. 15:20
 3/9 anonim ***** válasza:

Esetleg próbálj meg fejni. Engem elkapott a rota a vírus, nem maradt bennem semmi két napig. Majdnem elapadt a tejem, de rendszeresen fejtem, szopi után is, két szopi között, még éjjel is felkeltem, pedig akkor már átaludta az éjszakát. Egy-két hét alatt helyreállt, és még bőven tudtam is lefagyasztani. Ez megnyugtatott, hogy van tartalék. Kis adagokat fagyasztottam, amit később belekevertem az ételeibe.

Szerintem is adj gyümölcsöt uzsira, inkább, mint tápit.

2009. júl. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi neked is a választ. Sajnos az egyik cicim defektes ezért nincs több tejem,hiába próbáltam bármit,nem használt.Ennyit tudok csak produkálni :o(

Adom neki a gyümölcsöt továbbra is,lassan már azért tálálóbbat is lehet majd amivel esetleg kiváltok egy étkezést. Köszönöm.

2009. júl. 17. 09:24
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hány hos a babád? Mi 2 hosan hozzátáplltunk tápival, meg is lett az eredménye nem kelett neki tovább a cici. Ugyhogy tápit szerintem se adj. 3 hos korátol meg el kelett kezdeni a gyümit, mert nagyon megfogta a tápi a hasát. Most 5 hosak vagyunk, és már 3 étkezést kiváltottunk. Reggel 2 dl tápi, tizorai gyümi, ebéd fözi, uzsi tejpép, és még utána 2x 2dl tápi. Csak azért írtam le, hogy mi hogy jártunk, hogy tudd a tápis hozzátáplálásnál fennál az, hogy tovább nem akar szopizni, az üvegböl könnyebben jön. Nekem mikor elkezdtem adni a tápit, egy hét mulva már egyáltalán nem volt hajlandó szopizni. Boldog babázást.
2009. júl. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5hósak leszünk nemsokára. Azért tettem fel a kérdést,mert bizonytalan voltam hogy a 7-8dl anyatej elég e neki. Tápszert nem igazán szeretnék adni(üvegből),ha már sokkal kevesebb lesz a tejem akkor megpróbálom valamilyen tejpéppel vagy sinlac-kal pótolni a hiányzó tejet.... Úgy emlékszem 6hós korig kell a megfelelő mennyiségű tejalapú bevitel,utána már nem muszáj. Ha nem boldogulok akkor úgyis ide írok kérdést :)

Köszönöm!

2009. júl. 17. 10:21
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Mi tulzásba vittük a tápit azért válltottunk már ki 3 étkezést. Napi 1 litert ivott meg, plussz gyümi.
2009. júl. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Megint az utolsó vok. A tápi nem elég laktató a kislányomnak. Nem is hizott töle. Az anyatejtöl hizott, és jól is lakott, amig volt.
2009. júl. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
nyugodtan adhatsz neki gyümölcsöt, ha szereti. persze, h más az összetétele mint az anyatejnek, de azzal nincs semmi baj. egye csak, ha jól esik neki.
2009. júl. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!