Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hetes babám szopja a hüvelyk...

9 hetes babám szopja a hüvelykujját. Igy is alszik el. Baj ez?

Figyelt kérdés
Nem fog nehezen menni majd később a leszokás róla? Kissebbnek cumizott, de amióta megtalálta a hüvelykujját, azóta nem kell neki a cumi! Egyébként nem sirós baba, végig alussza az éjszakát!
2012. júl. 27. 13:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is 2 hónapos volt a kisfiam, amikor megtalálta a hüvelykujját. Minden elalvásnál a szájába dugta és nappal is gyakran játszott vele. Éjszaka is csak a cuppogást hallottam, ahogy az ujját szopja és alszik. Neki cumija egyáltalán nem volt. Kétségbe voltam esve, hogy hogyan fog leszokni róla!? Aztán kb. 4 hónaposan amikor már mindkét kezére szüksége volt a játékhoz, akkor elhagyta. Ma már egyáltalán nem szopja, még éjjel sem, emellett cumija sincs.

Szerintem jó idő ez most arra, hogy a cumiról is leszokjon és az ujjszopást meg úgyis el fogja hagyni, ha a játéknál használnia kell a kezeit.

2012. júl. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%

Igaz,én még csak most várom a babámat,de azt tudom,hogy annál rosszabb nincs,ha az ujját szopja.Arról nem tudod csak úgy leszoktatni,hogy "elvitte a cica",nem tudod elvenni tőle.

Nem tudod valahogy visszaszoktatni a cumira?(ha már annyira cumizni akar valamit)

Vagy hallottam olyan praktikákat,igaz kegyetlenségnek hangzik,hogy valami savanyúval pl citromlé be kell kenni az ujját,amint megérzi az ízét kiköpi.Lehet érdemes kipróbálni,szerintem nem ártasz vele.

Remélem egy tapasztaltabb anyuka többet tud majd segíteni neked.

2012. júl. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

6 éves koromig szoptam az ujjam, ennek sajnos az lett az eredménye, h éjszakai fogszabályzó kellett. segített a leszokásban, mert volt benne egy olyan rész, amitől képtelenség volt bevenni az ujjam a számba :D a fogaim megsínylették, azóta is elég nyílt a harapásom.


anyukám sosem nyaggatott ezzel, mert alapvetően én is nyugis baba voltam, nem sokat sírtam.

sztem olvass utána ennek.

2012. júl. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Annak idején én írtam ki ezt a kérdést. Hátha segít neked is!

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2012. júl. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha jót akarsz Neki nem hagyod.Én is sokáig szpotam az ujjam kiskoromban.Nekem viszont nem volt éjszakai fogszabályzóm, mint az előttem hozzászólónak így sajnos az alsó fogaim megsínylették.A mai napig emlékszem rá, hogy milyen nehéz volt leszoknom róla.Egy traumaként éltem meg mikor mentem iskolába és már nem lehetett a számban az ujjam.Szóval még most szoktasd át a cumira amíg lehet.Én nagyon figyeltem a lányom, hogy nehogy véletlenül az ujját szopja.Hálaistennek eddig nem vette a szájába(4hónapos), mondjuk nem is egy nagy cumis.Csak este kell neki elalváshoz.

Minden jót, és ujjszopizás mentes napokat kívánok :)

2012. júl. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szia, két gyermekem van, az első sem cumit nem használt, sem az ujját nem szopta. A kislányom most 14 hónapos és 4-5 hetes korától kezdve szopja az ujját. Erről azért nem nagyon lehet átszoktatni a cumira, mert ha nem kell a cumi neki, akkor nem tudsz mit csinálni. A lányom csak akkor szopja az ujját, ha épp elaltatja magát, játék közben soha. Boltban, vagy amikor történik valami, soha nincs az ujja a szájában. Csak ha fáradt és aludni készül. Éjjel sincs a szájában, csak amíg elalszik. Nem hinném, hogy olyan komoly dolog ez, én nem csinálok belőle ügyet. Majd leszokik róla és azért egy 3 évesnek már el tudod magyarázni, hogy miért nem jó dolog (ha esetleg úgy látnád, hogy le kell szoknia). A fiam szeptemberben lesz 3 éves, simán rá lehetett beszélni a szobatisztaságra, le lehetett beszélni az esti cumisüvegről.. szóval nyugi, hagyd kicsit nyugton, annyi minden történik most vele. Bízz kicsit benne, tudja mi a jó neki.
2012. júl. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Két gyerekem van, egyiknek sem kellett a cumi, mindkettő ujjszopós.

Az egyik gyerekem 2 hóstól 6 hósig szopta. Utána már nem, ahogy elkezdett kúszni, mászni, többet nem kapta be.

A másik gyerekem most hagyta el kb egy hónapja az ujjszopást, saját magától, 3,5 évesen. Ő is 2 hósan kezdte. Játék közben sosem szopta, mindig csak ha álmos volt. De látod, ő is abbahagyta, és a fogaival sincs semmi baj. Talán egy picit előrébb állnak, de azt mondta a fogorvos, hogy vissza fog menni neki, mert még időben abbahagyta az ujjszopit.

Nem fogod tudni leszoktatni a babádat, ha ő az ujját akarja szopni, akkor ez van, ezt kell szeretni. Fogadd el, aztán majd leszokik vagy előbb vagy utóbb (segítséggel).

2012. júl. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az a helyzet,hogy hiába akarod,nem tudod leszoktatni.hiszen az ujját mégsem veheted el tőle.egyébként az ujjszopinak,a cuminak is van előnye,hátránya.én mit meg nem adnék,ha az én fiam az egyiket csinálná...:-(ugyanis ez a csecsemőkorban mondhatni létszükséglet,ösztön,hogy cumizzanak,szopjanak valamit.így nekünk marad az állandó nyugoskodes,nyugtalanság.éjjel a folytonos ringatás,teaztatas,amíg volt tejem,a cicizés.úgy hogy mellette van még egy 21 hónapos lányom...szóval ez sem jobb:-S
2012. júl. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az én lányom is 2 hónaposan kezdte,aztán rendszeresítette,még most is /25 hónapos/ használja de csak alváshoz,miután elaludt már nincs is a szájában.

Van a dolognak előnye és hátránya is:

Előny hogy nem kell éjjelente átmenned és a szájába dugdozni a cumit hogy csöndben legyen ha esetleg kiesett,mert kéznél van mindig az ujja.

Hátrány: Ha nem csak alváshoz használja,és esetleg bütykös is lesz neki/mint nekünk/ a szopizástól,mert a foga már kidörzsöli. Jah és nem beszélve arról hogy milyen lesz a későbbiekben a fogsora,bár láttam már cumis gyereket is kiálló fogakkal.

Tutira nehezebb leszoktatni, mint a cumiról. Te döntöd el hogy hagyod-e neki hogy cumizza vagy sem,én ismerek olyat aki mindig kihúzogatta a szájából a kezét...

Nah én nem,ha kisfiam /3 hetes/ is rátalál majd,én hagyom neki is.

2012. júl. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Utolsót nagyon megértem és mélységesen egyetértek vele. Nekünk akkora áldás, hogy megtalálta végre az ujját 4 hósan. Azóta nem kell altatni, játék közben is ha bepörög lenyugtatja magát...stb, stb... Én nagyon örültem neki, hogy megtalálta a kis ujjacskáját! Majd leszokik róla. Leszoktatni nem lehet és nem is szabad! Ha még 3-4 évesen is csinálni akarja már el lehet magyarázni neki, hogy ez már nem olyan jó dolog! Addig a fogaknak sem árt úgy tudom.
2012. júl. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!