Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ilyenek az emberek? és...

Miért ilyenek az emberek? és miért kell az idősebbeket tisztelni? Tisztelem anyám apám de egy idegen időset mire tiszteljek?

Figyelt kérdés
szóval váróban vártunk a dokira, nem volt hely 39 hetes vagyok, fáradt voltam és nem adta volna át a helyét!a férjem megkérdezte hogy nem e kicsit leülhetnék, és még föl volt háborodva!nem értem . még mondogatta is a másik nőnek hogy ilyen időset tisztelni kell meg hogy ő mennyit dolgozott már életében!De hogy jön ez ide hogy mennyit dolgozott?én is dolgozom ....mindenki dolgozik, és mért tiszteljem őt !Azért mert öreg?????amúgy nemfájt neki a lába vagy ilyesmi.
2009. júl. 22. 00:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A kort nem lehet tisztelni. Szerencséje van, hogy neki azt osztották, hogy sokáig él. Van akinek sajnos nem.

Én 30 éves vagyok. Sorbanálláskor 16 éves még soha nem próbált fellökni, 70 már igen. Lehet, hogy az agresszivitás korral nő ?

2009. júl. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó válaszoló mond valamit. Tényleg az öregek néha eléggé harciasak tudnak lenni, mondhatnám, hogy kicsit szemtelenek?

Na mindegy. Egyébként érthető többé-kevésbé az összes válaszadó álláspontja. Gondolom mindenkiét az határozta meg, hogy milyen tapasztalatai voltak.

Én is próbálom átadni a helyemet a rászorulóknak, akik nem feltétlenül öregek. De igenis volt olyan, hogy inkább elfordítottam a fejem, mert nem voltam hajlandó átadni a helyemet az iskolabuszon olyan öregeknek, akik hajnalok hajnalán mentek a piacra. 1-2 órával később üres buszokkal tudtak volna menni!!! De hát ez már nagyon régen volt.


Terhesen szerencsére nekem jó tapasztalataim voltak, általában előzékeny volt velem mindenki és én ezt viszonzom is a többi kismamának. Úgyhogy kedves kérdező, teljesen megértelek téged és igazad van, hogy kiakadtál, de nyugi, szerintem azért az ilyen eset a ritkább :-)!

2009. júl. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a tiszteletet ki kell érdemelni.

Kismamaként nekem szinte csak jó tapasztalataim voltak, egy esetet kivéve: 36 hetes voltam, a háziorvosnál egy vénasszony elém akart kéretőzni, hogy nagyon kell sietnie. Olyan természetesnek vette hogy magam elé engedem, hogy totál kiakadt, amikor mondtam neki, hogy én is sietek, és nem engedem előre. Erre tök bunkón megkérdezte, hogy ugyanmár hova sietek, biztos nem dolgozni.Visszakérdeztem, miért maga dolgozni siet vagy a többi vénasszonnyhoz pletykálni? Kussban volt egész addig, amíg el nem mentem.

Alapból nem vagyok ilyen, de nagyon felidegesített a stílusa és az, hogy természetesnek vette hogy magam elé engedem.

2009. júl. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!