Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fenntartanál "látszatházasságo...

Fenntartanál "látszatházasságot" csak a gyerekek miatt?

Figyelt kérdés
2012. aug. 17. 13:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem soha. A gyerek egyébként sem hülye megérzi, hogy valami nem gömbölyű. Szüleim kb 3-4 évig ilyenben éltek és ugyan kicsi voltam, de máig emlékszem, hogy megkönnyebbültem amikor elváltak (10 voltam akkor) utáltam a légkört otthon, pedig nem volt ordibálás állandóan, csak néha de nem volt semmi szeretet, gyengédség közöttük. Sajnos gondolom ezek miatt a gyerekkoromat szinte teljesen törölte az agyam, alig emlékem valamire a szüleim válásáig. Szóval szerintem mind a saját magatok érdekében mind a gyerek érdekében a válaszom egy hatalmas NEM :(
2012. aug. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
NEM! A gyereknek a normális, kiegynesúlyozott család kell, nem a felszín.. Simán mögé látnak, s csak azt éred el, hogy érzelmileg labilis, összezavarodott felnőtt lesz belőle/belőlük... Inkább külön, de boldog családban... Sajnos az apró gesztusok árulkodnak mindig, a gyereket tényleg nem lehet átverni. HA fiktív a kérdés, akkor ennyi, ha ebben a helyzetben vagy, inkább lépj ki. KEvesebb lesz a sérülés.
2012. aug. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha már nagyobb akkor úgyis tudni fogja h baj van a szülők között. Inkább legyen két boldog szülője külön, mint egyben két veszekedős. Persze azért nem első bajra elvállni, de ha már nagyon menthetetlen, akkor a véleményem szerint inkább ez.
2012. aug. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%
Hát nehéz kérdés de azt hiszem nem.Mert akkor boldogtalanul élném le az életem szerintem.
2012. aug. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én addig tartanám fen,amíg vissza nem tudnék menni dolgozni,és egy kis spórolt pénzt félre tudjak tenni.Rosszabb időkre,mert a tapasztalat az hogy válás után a férfiak próbálják mentesíteni magukat a kötelezettségek alól.

Meg ez nagyon sok mindentől függ,el kellene e mennem másik lakásba,mennyire rossz a kapcsolat vele,mennyire foglalkozik apu a gyerekkel?

Mert ha minden nap retur üvöltés megy,biztos mennék!

De ha nem harapózott el annyira a helyzet és a gyerekek odavannak az apuért és nagy törés lenne nekik,én kivárnék egy pici,az idő meg úgy is eldönt mindent.

2012. aug. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem!

Én is gyerekként igy nőttem fel, inkább egyik szülővel, vagy egyikkel se, mint egy kamu család, persze a gyerekek mindent tudnak, ugysem tudjátok megvezetni őket. Mondjuk a mi családunk extrém eset, de egy sima "nem vagyunk már együtt, de a gyereknek ezt nem mutatjuk" is rossz nem csak a gyerekeknek, a szülőknek is.

2012. aug. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
17%
Nehéz kérdés! Lehet! Nekem van olyan ismerősöm, akiknél a kislány 3éves és 3éve már külön vannak, de együtt élnek a gyerek miatt! Abszolút nem hat ki a gyerekre se és rájuk se! Ebből a pici lány semmit nem vesz észre, max. annyit, h apának meg anyának más partnere van! De ezt ő megérti! Viszont neki jó, mert nincs hurcibálva ide vagy oda! Hanem 1 fedél alatt élnek! Persze a külön partnerek nem! És a szülők se alszanak együtt! Neki ez el van magyarázva, hogy anya apa nem szerelmesek, csak együtt élnek! Ők ezt össze tudják egyeztetni! Ha valaki össze tudja, akkor miért ne! De ha nem, mert marnák egymást, vagy harag lenne, akkor biztos, h inkább árt mint hasznos! A kislány egyébként nagyon boldog, jólnevelt, semmiben nem "károsodott" kislány! Lehet, h később külön költöznek a szülei, ők biztos tudják, majd a lépéseket!
2012. aug. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

egy gyereket nem lehet átverni.

gyerek matt mindent megtennék, hogy rendbehozzam a házasságunkat, de nem haudnék neki.

2012. aug. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem tenném. A gyermeknek a lehető legmegfelelőbb pszichés fejlődést kell biztosítani. Ha otthon megoldhatatlan gondok vannak a szülők között, a továbbiakban azt a gyermek is meg fogja érezni. Válás után az anya anya marad és az apa apa. A férj-feleség kapcsolata változik csupán a válás során. Azt viszont, hogy a láthatást hogyan oldják meg, azon rengeteg múlik.
2012. aug. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A 7től kérdezem szerinted ez normális ha egy gyerek abban nő fel hogy apa meg anya mást szeret? Milyen kapcsolata lesz felnőttként? Áh férjnél vagyok de tök normális hogy pasizom ??? Ez a minta?
2012. aug. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!