Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » ROTA vírus elleni oltást...

ROTA vírus elleni oltást beadattátok babátoknak? Ha igen miért és ha nem miért?

Figyelt kérdés

2012. aug. 21. 11:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem adattam be,3 gyermekem van,sem a családban sem nálunk nem volt ilyen probléma.
2012. aug. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én beadattam, mert így láttam jónak és a gyerekorvos is ezt tanácsolta (jó, nyílván érdeke is fűzte hozzá) Egy ismerősöm kislánya majdnem meghalt Róta vírus fertőzésben! Januárban jön a második babánk, ő is megfogja kapni! Sajnos elég drága, de vhogy kitermeljük!
2012. aug. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nem adatom be(11 hónapos),nem ajánlotta sem a doki nénink sem a védőnőnk.Azt mondták hogy nálunk nem olyanok a körülmények hogy be kellene adatnom.
2012. aug. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
44%
A rota nem válogat!!!! Bármilyenek is a körülmények!!!!!!!!!!
2012. aug. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Mindenki tegye azt amit jónak lát
2012. aug. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nekem 10 hetes a babám, de nekem az orvosom nem tanácsolta.Azt mondta hogy feleslegesnek tartja mert sokszor van olyan hogy beadatja az anyuka és utána mégis megbetegszik a kicsi.Neki is van két gyermeke és nem adta be nekik sem.Engem meggyőzött én nem adatom be.
2012. aug. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
1000 + 1 fosós hányós vírus van, amit elkaphat a rotán kívül. Bármelyikbe belehalhat, de azért ennek elenyésző az esélye. Ez az egyetlen nem kötelező oltás amit csak és kizárólag pénzlehúzásnak tartok, pedig én nagyon oltáspárti vagyok.
2012. aug. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Mi beadattuk. Szerintem, ha valaki ki tudja fizetni, akkor adassa be. Elég komoly lefolyású tud lenni és kórház a vége, ha elkapja a betegséget. Inkább megelőzzük, vagy ha el is kapja, enyhébb a lefolyása.
2012. aug. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem adattuk be, elkaptuk. Nem voltak olyanok a körülmények, sajnos ez vírus, bárhol összeszedheti, konkrétan orvosi rendelő vagy bevásárló kosárba való beülés, tehát bölcsi sem kell hozzá. 4 napig László Kórház, földön alhattam a 16 hós babával, ő infúzióra kötve, fél óránként pelus csere, éjjel-nappal. Igen, bármilyen más vírus ami hányást, hasmenést okoz, abba egy ilyen kicsi baba kiszáradhat, és igazán ezért kell a kórház, de én utána azt mondtam, hogy ezt kihagytam volna. Ma már beadatnám, és úgy vélem inkább más feleslegesnek vélt dolgot nem vennék meg inkább. Ez is egy szempont, ha mérlegelsz, remélem tudtam segíteni.
2012. aug. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
nem adattuk be.egyrészt nagyon drága volt.másrészt a védőnő azt mondta,rota mellett ezernyi másféle ugyanilyen vírus van,amit elkaphat.
2012. aug. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!