Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kecskeméten ismertek Dévény-mó...

Kecskeméten ismertek Dévény-módszerrel foglalkozó gyógytornászt?

Figyelt kérdés
Mennyibe kerül egy állapotfelmérés?
2009. júl. 25. 02:32
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Az orvos javasolta a gyógytornászt? Met he nem,akkor többet ártasz a babádnak,mint használsz.Minden baba mozgása úgy fejlődik,ahogy az izomzata fejlődik.Ha ebbe mesterségesen beleavatkoznak,az csak árt.Nézd meg a sportolókat!Tudom,hogy most ez divat,és a módszer művelői is reklámozzák,de ők keresni akarnak rajtatok.Ha nem az orvos javasolja,akkor jobbat teszel a babádnak,ha hagyod,hogy úgy fejlődjön,ahogy akar.Ne erőltesd !
2009. júl. 25. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

3500 ft.

A weblapon van egy központi szám, amin megadják a hozzád legközelebb eső SZAKEMBER elérhetőségét.

Az elsőnek üzenem, hogy maga a dévényes SZAKEMBER( konduktor, gyógytornász) fogja mondani, hogy ő szükségtelennek tartja a tornát, ha így van.

2009. júl. 25. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok,

Először is mindkét válaszolónak üzenem, hogy az a gyanúm a válaszaik alapján, hogy csak halvány sejtéseik vannak a témában. Félre ne értsetek, senkit nem akarok sértegetni, de ha engem is mélyen érintő témában laikusok cserélnek eszmét, az könnyen felbosszant.

Röviden: 12 éves ikerpár lányaim vannak. Koraszülöttségből adódóan az egyik lány súlyos mozgássérült lett. Mindent megtettem a fejlesztése érdekében, így az első pillanatban szaladtam egy Dévényes gyógytornászhoz velük. Persze az első hónapokban még nem volt biztos, hogy lesz valami sérülés, de nem bíztam a véletlenre, rögtön elkezdtük mndkét lánnyal a kezelést. Hangsúlyozom, nem divatból, nem sikkből - az életük múlott rajta. Nem volt olcsó, de megérte. Az egészséges lánynál mikor önállóan megtette az első lépést abbhagytuk a tornát, a sérült lányommal folytattuk. Elfogyasztottunk az évek alatt 4-5 Dévényes gyógytornászt, de kitartóak voltunk, és ennek meg lett a gyümölcse. Sajnos mint ahogy két ember nem egyforma, úgy két gyógytornász sem dolgozik egyformán. Aki kiméletes, az igazán jó eredményt nem tud elérni. Mi későn kerültünk el ahhoz akinek a lányom mai mozgásállapotát köszönhetjük, ezért elakadtunk a járókeretnél, és sajnos ez már nem lesz jobb.

Amiért leírtam a történetünket! Mindenkinek, még a látszólag egészséges babáknak is javaslom a Dévényes gyógytornász felkeresését egy vizsgálat erejéig. Abban igaza van a válaszolónak, hogy ő megmondja majd hogy szükséges e a további találkozás. Igaz, hogy ez pénzbe kerül ( bár több helyen ez a vizsgálat ingyenes), de ha mégsem, akkor azt a baba érdekében ki lehet bírni.

Fontos, hogy mihamarabb indulj le, ne halogasd, sok múlik a heteken hónapokon. Ha nincs baj, vagy csak enyhe a probléma, pár hónap és élhetitek boldogan az életeteket tovább.

Ne hagyd magad semmiképpen a laikusok által lebeszélni a tornáról, később soha nem fogod tudni megbocsájtani magadnak.

Még egy: Én 10 év után végül mertem újabb babát vállalni, most vagyok a harmadik hónapban. Az biztos, ha megszületik, szinte az első utunk a kórházból a gyógytornász lesz függetlenül attól, hogy mit mondanak az orvosok. Ez számomra már nem kérdés!!!!

Tehát irány a Dévényes, és ne izgulj, minden rendben lesz mert a legjobb kezekbe kerülsz!!!

Jó egészséget kívánok nektek!

Ui.: a konduktor - a Pető intézet által képzett szakember ( sajna ebben is 9 éves múltunk van). Semmi köze a gyógytornászhoz !

2009. júl. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én a második válaszadó vagyok.Az én lányomat is elvittem dévényeshez, szintén nem hobbiból, bár szerencsére nekünk nem volt ilyen sajnálatos gondunk, mint a harmadiknak.

a mi dévényesünk konduktor is és gyógytornász is.keveri a módszereket a hatékonyság érdekében.ő két hónap után mondta, hogy szerinte nincs szükségünk több látogatásra.Összeír egy tornát, amit otthonkell végezni.Ennyi.

bár a másodikhoz képest valóban laikus vagyok szerencsére, de sohasem nyilatkozom felelőtlenül olyan dologgal kapcsolatban, amiről fogalmam nincs.

2009. júl. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem rég hallottam erről az egész Dévény-módszerről, a védőnöm mesélt róla. Az én másfél hónapos kislányom koraszülött, a 36. héten megcsászsároztak. Látszólag egészségesnek tűnik, mozog jól, a fejét is már néha elég sokáig tudja tartani. De mégis most hogy a védőnőm mesélt erről az egész dologról, kicsit ideges lettem, hogy mi van ha baj van a kicsimmel, és én észre se veszem.

Szóval én úgy gondoltam hogy elviszem, a Kecskeméten a bagoly utcai Meditres egészségházba, az ott rendelő Lantosné Bártfay Anita gyógytornászhoz egy állapotfelmérésre. Esetleg ismeri valaki?

2009. júl. 26. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!