Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Feltétlen kell légzésfigyelő?

Feltétlen kell légzésfigyelő?

Figyelt kérdés
2012. aug. 25. 20:23
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem igen. Legalábbis nagyon-nagyon-nagyon hasznos és baj esetén életet ment.
2012. aug. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nem egy akkora tétel, akár használtba is. Ha nem más, a te nyugodt alvásodért.
2012. aug. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
35%
ti hány esetről hallottatok mikor légzésfigyelő mentett meg egy babát?
2012. aug. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
82%
Én egyről.
2012. aug. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
70%
Van aki ettől nyugodtabb, de nem kell feltétlen. Én első babámnál akartam, de aztán úgy alakult, hogy mégsem lett. Nem hiányzott. A védőnőm is azt mondta, hogy igazából az erős, egészséges babák között azért nagyon ritka a csecsemőhalál. Persze ha baj van, akkor kapkodhatja a fejét a szülő, hogy min múlott volna, úgyhogy ha megteheted, akkor miért ne? Nekünk a babánk fél évig ott aludt velünk egy szobában, külön ágyban. Mikor aludt éjjel-nappal én gyakran odamentem hozzá megnézni, hogy minden rendben van-e, de amúgy ha már szusszant ébren voltam. :) Amúgy ha lett volna légzésfigyelőnk, lehet, hogy attól sem lettem volna nyugodtabb, hiszen egy ketyere bármikor tönkremehet. Még a fürdőkádba tehető hőmérőben sem bíztam, inkább pluszban ellenőriztem a hőfokot, úgyhogy néhány nap után a hőmérőt sem használtam. Ha amúgy valami baj lett volna (pl. koraszülött), akkor lehet, hogy inkább vettünk volna. Tehát ezt mindenki maga dönti el!
2012. aug. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
71%
Ja és nem az számít, hogy megmentett-e már valakit. De megmentHET és ezen van a hangsúly.
2012. aug. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk volt, hogy besÍpolt és mikor megráztam mély levegőt vett. Én nem kockáztatnék.
2012. aug. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
31%

Nem volt rá szükségem mert az első hetekben mellettem aludt mert nem bírtam felkelni sem az ágyból, és éjszaka sem aludtam sokat, inkább őt néztem ahogy alszik.

Nappal aludtunk együtt, de mindig figyeltem hogy szuszog-e.

Aztán később ha főztem, takarítottam beleraktam a babahordóba és mellettem volt akkor is, így tudtam rá figyelni.

De ha külön szobában alszik, akkor érdemes venni, bár sokszor vaklármázik a légzésfigyelő, de inkább vaklármázzon...

2012. aug. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
76%

"ha már szusszant ébren voltam"

ha szusszant vazz

de ha nem , és pedig ha baj van akkor pont semmi észlelhető jel nincs, nem szuszom nem mozog NEM LÉLEGZIK !!!

2012. aug. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
45%
Én nem vettem. nem szeretnék rosszra gondolni, tudom hogy nem lesz baj. nem szeretnék ezen görcsölni+ amikor véletlen besípol, akkor megijedni. egy 8 hós baba anyukája.
2012. aug. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!