Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 18 hónapos gyermeked hogyan...

18 hónapos gyermeked hogyan viselkedik? MIket csinál? Hisztis?

Figyelt kérdés
Mond szavakat? Tiltásra hogy reagál? MINDEN érdekel!!
2012. aug. 29. 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen hisztis!Kezeléssel még gondjaim vannak, de ha már valami nem úgy történik ahogy a kis asszony szeretné, már áll a bál rendesen.

Úgy reagál a tiltásra, hogy ha valamit nem szabad és szólunk, akkor mélyen a szemembe néz és csinálja a tovább..ezek után már csak elég elindulnom és már rohan a másik irányba.

2 szó van amit rendszeresen használ..a SZIA, és a NEM.De ezeket akkor amikor kell.Egyébként baba halandzsázik, de azt nagyon.Múltkor olyan hangsúllyal mutogatta nekem a fákat, mint amikor én szoktam tanítani..na egyből mondtam neki, hogy neked kéne tanulnod az én nyelvemet, nem nekem a tiédet!! :) Édes volt.

Most épp a "nemakaromhogysegítsazétkezésnél" korszaknál tartunk, így elég nagy kupit csinál nekem az etetőszékben..de egyébként elég szépen eszik.

Mindent ért..kérdés, hogy ha kérek tőle valamit akarja-e teljesíteni.Ha szemetet talál, akkor viszi a szemetesbe magától..n kis takarító gépem! :)

2012. aug. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kb. 10 értelmes szava van + kb. 10 - 15 ami kreált szó, és csak én értem + a halandzsa. Nagyon barátságos, bár van 1-2 ember aki nagyon nem szimpi neki - azok elől menekül. Hiszti bontakozik, bár kb. 1 hónapja sokkal rosszabb volt, mint most. Tiltás: kinevet, és onnantól az a legérdekesebb tevékenység számára - odamegy vihogva, néz rám és megint megteszi a tiltott cselekvést. Ami nagyon bevált erre, hogy már nem tiltok/nem reagálok, inkább elterelem a figyelmét higgadtan. Ez nap, mint nap beválik. A könyvespolc lepakolása mindig érdekesség maradt - így most leszedtük a könyveket, átraktuk egy elérhetetlen polcra, és a helyére raktuk a játékait.

Ja... és amire tudja, hogy nem szabad - rámutat és mondja, hogy "nem". Valamikor még rám is szól :). Nagyon szeret bármiből építeni, kupacokat gyártani, autózni, kismotort tologatni (tud motorozni, de tologatni jobb). Sokat sétálunk gyalog - kezd felfigyelni a közlekedési lámpákra. Utál homokozni, mert utálja, ha piszkos a keze. Szeret strandolni, mérleghintázni, hintázni, csúszdázni (persze nem ő mászik fel rá). Nem szobatiszta, és még nem eszik kanállal önállóan. Sokszor elpakol maga után.

17, 5 hónapos


Huhh, vázlatosan ennyi :)

Írj te is kedves kérdező!

2012. aug. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, mond szavakat, szinte mindent mind már. Néha 2 szót össze is kapcsol. Pl anya vezet, cica eszik, kutya alszik.

Néha hisztis, ma éppen nagyon az volt. Ilyenkor le akar feküdni a földre, és csapkod. Én be szoktam küldeni a szobájába. Ott lefekszik az ágyra, aztán pár perc után kijön, és mondja, hogy "normál". :)

De vannak napok, amikor meg hangja nincs, ilyen volt a tegnapi is. Mondjuk ma meg azt mondta, hogy fáj a foga, kenjem be neki, szóval lehet, hogy ez ma amiatt van csak.

A tiltást általában megérti, kivéve, ha valami olyat tiltok, amit nagyon szeretne. Akkor alkalmi süket, úgy csinál, mint aki nem hallja, hogy beszélek. Ezt nagyon nem szeretem. :(

Egyébként ha jó napja van, akkor egy tündér, hangja nincs, nem panaszkodik, nem nyavajog, nem hisztizik.

2012. aug. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A kisfiam 18 hónapos. Volt egy pár hónapja, hogy bepróbálkozott a hisztivel, de amikor láttam, hogy kezdődik a "cirkusz" leültettem a földre és ráhagytam. Nehéz hónapok voltak, de lekopogom, most már nem csinálja. Beszélni már beszél. Nagyon élvezem, mert le lehet ülni vele dumcsizni. :))Szereti elmesélni, hogy aznap mit csinált, kivel és mivel játszott. A hosszabb mondatokkal is megpróbálkozik már. Nem igazán tudom, hogy mennyi szót ismer, már nagyon sokat. Ha valamit pedig nem tud akkor megkérdezi, hogy : "Mi ezs?"
2012. aug. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!