Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiam kukijánál a hajlatba...

A kisfiam kukijánál a hajlatba, néhol már kivan picit sebesedve. Hintöpor és krém sem vált be. Mit javasoltok? Bepállik neki gondolom.

Figyelt kérdés
2012. aug. 30. 04:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Amikor pelenkázom a fiam midig adok a kezébe valamit amivel eljátszik addig amíg a művelet zajlik. :)

A két pelenkázás közbe amíg átcserélem hagyok egy kis időt hogy szellőzőn a kis bőre. Ne kenegess rá semmit főleg pelenka alatt mert az csak tényleg rosszabb lesz. Hagyd hogy egy kicsit levegőzzön. Ez a titok. Elfog múlni, amikor fürdeted kicsit kamillateával mosogasd le neki.


17 hónapos fiúcska mamája

2012. aug. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
mondjuk levinni az orvoshoz és íratni vele krémet?
2012. aug. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kapott krémet pénteken, de nem múlik. Köszönöm az első válaszolónak, hagyom szellőztetni, csak 2 hetes a babó és ugye lekötni nem köti semmi :) Amugy is hisztis fajta, meg szeret pelenkázás közben pisilni, kakilni :)
2012. aug. 30. 11:50
 4/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok, bocs :)

ha 2 hetes akkor az más, felázott a pociban a bőre és ezért ilyen, majd szép lassan az egész teste lehámlik. mást nem tudsz tenni mint sokat hagyod pelus nélkül.

mikor az ágyon fekszik akkor vedd le róla a pelust, tegyél alá egy pokrócot meg egy tetrát és annyi, nem baj ha összepisili ;)

2012. aug. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekünk írtak fel Betadine kenőcsöt. Az sebekre van. De ha piros, repedezett a kukija én a gyógyszertári kikevert csukamájolajossal kenem neki. 1 nap alatt elmúlik.
2012. aug. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ma voltunk védőnőnél, mutattam neki hogy a kapott kenőcstől sem múlt, ő is a szellőztetést javasolta. Illetve a hintőport aztmondta h a lehető legrosszabb ötlet volt, mert leizzad és ettől is "kisebesedhet" a bőre. Ugyh azt is hanyagolom. Köszönöm a válaszokat.
2012. aug. 30. 18:04
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Van egy piros lötty, ami a betadinhoz hasonló szer. Az én fiamnak ezzel kezelte le a védőnő és pár nap alatt rendbejött a popsia. Azóta nem kenem neki semmivel és nem piros neki. Nekem is van ilyen itthon, de olyan rondán van az üvegre írva a neve, hogy nem tudom elolvasni, hogy mi a neve, valami Merk..., ha az orvosnak vagy a patikában mondod, biztosan tudják. Esküszöm erre... olyan hamar helyrehozta a gyerek fenekét, hogy az valami hihetetlen. :)

További minden jót! Remélem megoldódik a problémátok.

2012. aug. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!