Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális hogy csak keveset eszik?

Kiki01 kérdése:

Normális hogy csak keveset eszik?

Figyelt kérdés
6 hós kislányommal nemrég kezdtük el a hozzátáplálást. Az őszibarack pépet egész jól elnyammogta, de pár kanálnál többet nem kért. Most az almapürével vagyok gondban, az még kevésbé ízlik neki. A répapürétől öklendezett, az most felejtős. Meg fog jönni az étvágya, vagy hagyjam abba a hozzátápit és kezdjem el pár hét múlva megint?
2012. szept. 2. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem normális ha a kezdetén nem falja fel az üveget :-) mert még szokja az állagát az ízét.Milyen időközönként vezetsz be egy új ízt?Mert ha most kezdted el nem kell nagyon túl variálni ha mondjuk jól eszi a barackot akkor legközelebb ebbe keverj almát vagy sárgarépát...az én babócám sem ette meg külön a sárgarépát. De akkor azt majd kezd el később vagy mindig csak kóstólttasd egy kicsit hogy szokja az új ízt.

Abba semmi kép sem hagynám ha már elkezdtem!

Először etesd meg gyümivel amennyit meg eszik aztán ciciztesd,figyeld meg majd hogy rákap.

Még azt had kérdezzem meg melyik étkezésnél adod a gyümölcsöt?

2012. szept. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Normális, hogy nem kér többet, majd belejön. Add neki amit szeret. Mi ugyanígy voltunk és pár hét alatt megszokta a kanalasokat.
2012. szept. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyik gyerekem 7,5 hónapos koráig kilökte a szájából a kanalat, akármi is volt benne. Ma ő a legjobb evő gyerekem. Ne aggódj, kínálgasd türelemmel, majd fog enni. Erőltetni nem szabad.
2012. szept. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lányom is ilyen volt, most is egy kisétkü gyerek.


Nálunk pont fordítva van. Lányom a répát, paszternákot imádta, almát barackot utálta. Most is így van 2 éves. A süti csak arra kell neki, hogy bele turkáljon, vagy kanállal szét trancsirozza, de a szájához sem emelei, de nyers répát vagy párolt zöldséget meg tudna enni 2 felnött adagnyit is.


Ne eröltesd, nem fog éhen halni.

Ja 6 hósan lányom 8,5 kiló volt, most 2 évesen 10,5 kiló. èn nem csinálok nagy ügyet az étekzésböl, ha nem eszi meg az ebédet, majd megeszi az uzsit vagy vacsorát.

2012. szept. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, ezek szerint akkor a türelem rózsát terem:) Délelőtt adom neki a kajákat, 2 szopi között hogy ne legyen még nyűgös az éhségtől, de azért ne legyen tele a pocija. 5 nap 1 kaja, kivéve a répa.
2012. szept. 2. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!