Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónapos anyatejes baba...

13 hónapos anyatejes baba éjszaka nagyon sokszor kel szopizni. Mi lenne a megoldás erre?

Figyelt kérdés

Az első Fiam is sokat kelt cicizni éjszaka,de most úgy érzem a második Fiam még többször...ahogy megébred már egyből cicizni szeretne,ha nem adok neki,akkor sír. Nappal nagyon jól elvan cici nélkül,max 2szer igényli.Cumit nem fogadja el születése óta,az itatót éjjel ellöki.

Szerintetek csak a leszoktatással oldom meg ezt a problémát?

Köszönöm:)


2012. szept. 5. 16:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Sztem csak leszoktatással.nem hiszem hogy éhes lenne,hiszen az én két hónapos babám is kibír 6 órát éjjel evés nélkül.Lehet h "cicifüggő" lett...Biztosan kapsz majd olyan választ hogy szoptasd meg nyugodtan(igény szerinti szoptatás)de nekem azt nem mondja senki hogy nem "güzül" bele az ember lánya ha egy 13 hónapos baba állandóan mellen van főleg éjjel!Tehát sztem ez egy rossz szokás nála,csak így tud megnyugodni val.színűleg....
2012. szept. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen,ez egy "rossz szokás"....én is azon gondolkoztam,hogy ezt csak úgy tudom megszüntetni,hogy leszoktatom teljesen...
2012. szept. 5. 17:11
 3/9 anonim ***** válasza:

Mi is 13 hónapos korában jutottunk el odáig, hogy nem érdekel, leszoktatom. Vettem egy mély levegőt, és nem szoptattam többet meg éjjel. Végig vele voltam, ringattam, puszilgattam, dúdoltam neki, de cici nem volt. Sírt, persze, de nem volt olyan szörnyű, mint gondoltam. És bár továbbra sem egy szuper alvó, most 2,5 évesen max. 1-2 alkalommal kel éjjel, nem óránként.

Viszont miután ezt megléptük, két hét múlva teljesen elhagyta a szopit, nem tudom, ezt Te mennyire szeretnéd. Én örültem neki.

2012. szept. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Őszintén megvallva,engem az éjszakai szopik már kicsit megviselnek...mert ha egyszer,kétszer megébredne az nem zavarna,de Ő óránként is megébred és mindig kéri a cicit.

Úgy érzem eljött az ideje,hogy leálljunk,mert végül is nappal annyira nem igényli,bár egyszer azért szokta kérni mindig,max kétszer.

Már csak rá kell szánnom magam,hogy akkor nincs cici és kész :) Csak azzal nem kavarok be,hogy nappal esetleg kap és éjjel meg nem?

2012. szept. 5. 17:52
 5/9 anonim ***** válasza:
1 vagyok.nem hinném hogy megzavarod!Nagyon jól tudják ők már hogy mikor van éjszaka és nappal...Sunyik tudnak ám lenni!Lehet lesz 1-2 (3-4) rossz éjszakád,de ha rászánod az időt,sztem megéri. egyébként a Suttogó c könyvben nagyon jó praktikák vannak a rossz szokások leszoktatására.nem kell mindent kész pénznek venni amit a könyv leír,mert eléggé az amerikai anyák számára íródott,de sztem vannak benne jó ötletek.
2012. szept. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hát valószínű rászánom magam...remélem nem lesz több pár napnál a rossz éjszakából:)
2012. szept. 5. 20:25
 7/9 anonim ***** válasza:
Le a kalappal kérdező előtted. Komolyan minden tiszteletem a tiéd. Lányom is ennyi idős ő tápszeres és nem ébred 8 hetes kora óta. Utána én keltem ébresztőre 5kor álom etetni (kicsi volt a súlya) De engem az is úgy bekavart hisz meg szakítottam az ő és az én alvásomat. De azt amit te csinálsz hogy többször ébredsz/ébredtek cicizni nem tudom hogy viseltem volna. Én szerintem sem éhes amúgy csak TE kellesz neki :) Ami nem is olyan rossz, de nem ez a rendje a dolgoknak.
2012. szept. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm,bár szerintem sok anyuka van így ezzel,akinek nem kellett tápszerezni. De lehet,hogy tévedek...:-) Már folyamatosan játszom a gondolattal,hogy mikor is kezdjek neki a cicimegszűntetésnek...minden éjszaka azt mondom,hogy ez volt az utolsó :-D
2012. szept. 6. 07:32
 9/9 anonim válasza:
esetleg lehet tudni,hogy mi lett a leszoktatassal? hasonlo cipoben jarok es nem tudom hogyan kezdjek hozza es h jol tennem e, mert 13honapos es meg szinte semmit sem eszik,csak a cici kell...
2014. ápr. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!