Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Igény szerinti hozzátáplálás...

Igény szerinti hozzátáplálás (BLW)? Vélemények, tapasztalatok, mikor kezdtétek és mikor tervezitek?

Figyelt kérdés

2012. szept. 16. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Én nem próbáltam és nem is fogom.Én nem tartom jó dolognak,nem értek vele egyet.Főleg azzal nem,hogy egyből darabosat kell adni a gyermeknek.Ismerve az én kisfiamat, kb. az 1. próbálkozás megfulladt volna. :( Így tapasztalatot nem tudok megosztani, csupán a véleményemet.
2012. szept. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom így táplálódott hozzá:), én csak jókat tudok mondani.

Én is elkezdtem 6 hónapos korában a kanalas próbálkozást, aztán jött a háromnapos láz, csak az anyatejet foigadta el több mint egy hétig, és a betegség elmúltával sem kérte a kanalat(gondolom összekötötte a rosszullétet a kanállal). Ekkor fordultunk ez irányba. Puhára párolt zöldségekkel gyümölcsökkel.

FOntos, hogy ne várd el, hogy egyből mennyiségeket egyen, ennél a hozzátáplálási módnál sokkal nagyobb hangsúlyt kap a kóstolás, ismerkedés az ételekkel az anyatejes táplálás mellett.

Esetleg ha konkrétabbat kérdezel, több mindent le tudok írni:).

2012. szept. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Babeli Zurzavar ***** válasza:
68%
hmmmm... nem hallottam rola de most utanaolvastam, es nem all messze az elkepzeleseimtol, csak az nem tiszta, hogy vannak zoldsegek,gyumolcsok (pl. sargarepa, alma) amit fog nelkul nehezkes megenni (bar az igazsaghoz hozza tartozik, hogy mivel soha nem probaltam, ez puszta feltetelezes:-) ), tehat ahogy a 2. valaszolo irta, azokat parolt formaban kostoltatnam Vele.de ezzel mind a texturaja, mind az ize megvaltozik annyira, hogy a BWL lenyeget veszti. Vagy rosszul gondolkodom?
2012. szept. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem BLW-zem, de az utolsó nem jól gondolja, nem veszti a lényegét a módszer azzal, hogy megpárolják a dolgokat. :) Hiszen például a krumplit sem nyersen szokás enni. A lényeg, hogy ismerkedjen az ételekkel, ízekkel, és abban a tempóban, ahogyan neki a legkényelmesebb, és közben továbbra is a szoptatás legyen a legfontosabb táplálékforrás.
2012. szept. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudatosan, de hasonló módszert alakítottam ki. Utána hallottam a BLW-ről.

A pépeket nem volt hajlandó megenni a kisfiam - mai napig nem tudom, hogy a kanállal volt-e baja, vagy a péppel. Gáz, de 8-10 hónaposan még 90%-ban anyatejen élt (és jól gyarapodott). Kb. 8 hónaposan kezdtem bulátával, kenyérrel, csirkemell cafatokkal, mandarinnal...stb (+ párolt zöldségekkel) - imádta, hogy rághat, én meg majdnem sírtam örömömben, hogy végre eszik! Ily módon bedőlt a hozzátáplálási táblázat és az összes elvem :(.


Az a baj ezzel a módszerrel, hogy így sokkal kevesebbet eszik, mint a pép formából. Mert míg "elnyamnyogott" egy fél barackot, addig más gyerek betol 3 üveg barack-alma párosítást a pépből. Tehát ugyanannyi idő alatt töredékét eszi meg így, mintha darálnád - és ugye az ő türelmük véges az asztalnál ülve.


Nekem nagyon nehéz időszak volt, és sokáig nagyrészt anyatejes (hisz' nem lakott jól a csámcsogós rágni valókkal), így mindig pótolni kellett.

2012. szept. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

előző vagyok.

Mielőtt valaki megkövezne: próbálgattam a pépeket sokáig - így 1-1 kanállal be lett vezetve (több alkalommal) az elsőként javasolt kaják.


Most 1,5 éves, és imád enni, ámbár válogatós. Kb. 1 éves korától figyelemelterelő módszerekkel eszi a pépeket is (pl. joghutok).

2012. szept. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!