Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vajon jól teszem hogy hagyom...

Bogyo110 kérdése:

Vajon jól teszem hogy hagyom köztünk aludni?

Figyelt kérdés
Kérdésemet már töbször hasonlóan feltettem itt a fórumon de már el vagyok keseredve egy kicsit! Kislányom 1.5 éves múlt kb 2 hónapja lecseréltük a rácsos ágyát na azóta éjszaka pontban fél kettőkor mindig átjön hozzánk bebujik közénk és alszik mint a tej .Már minden praktikát amit adtatok ki probáltam már azt is hogy vissza üzemeltük a régi rácsos kiságyat na volt üvöltés az éjszaka közepén rendesen ,sokszor csináltam hogy megvártam mig mélyen elalszik és vissza vittem ,na kb 20 perc múlva vissza jött,nem tudom mit csináljak mert ha velünk alszik akkor nyugottan szépen szundikál de amint vissza viszem már jön is !Szerintetek jól teszem hogy hagyom had jöjjön át közénk? Már nincs mivel kisérletezni a védő nőnk is azt monta hadjam mert minél jobban erölködünk annál rosszab lessz!Amugy meg minden másban okos értelmes kislány nappal már szoba tiszta egyedül eszik iszik beszél én mindik probáltam következetes lenni de most nemtudom mit kellene tennem !
2012. szept. 22. 22:35
 1/9 anonim ***** válasza:

igen, emlékszem a kérdéseidre..:-)

Hát sajnálom, hogy semmi nem segít, akkor a végső nagyszerű tanácsom :-DDDD az lenne, hogy ha Benneteket nem zavar, hogy ott alszik, akkor hagyjátok. Lehet tényleg eljön majd egy pont, megérik rá, hogy nem fog éjjel felkelni, és átmenni.


nekem a lányom 3 hós kora óta külön alszik, gyakorlatilag ő igényelte ezt, nem aludt ha mellettem volt, ezért próbáltuk meg a külön altatást, és azóta sem tudunk együtt aludni, pedig én annyira vágynék néha hozzábújni, és du. együtt bandázni az ágyban...de nekem meg pont hogy nem alszik akkor, ha ott vagyok, csak bohóckodik...szóval kinek mi...:-))

2012. szept. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nálunk 6 hetes kora óta külön aludt csak akkor kelt fel amikor beteg vagy fogzás volt amugy nem szokott mindig is jó alvó volt ez csak azóta van mióta lecseréltük az ágyát! :-( Amugy meg én azért bevallom imádom mikor ott szuszog melletünk! ja még egy érdekesség amikor a mamáknál hétvégézik akkor ott például soha nem kecmereg át a mama meg a papa ágyába csak itthol!
2012. szept. 22. 22:50
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem - ha nem zavar - hagyjátok. Majd ha elég érett lesz (az idegrendszere), végigalussza az éjszakát egyedül is :)
2012. szept. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is ilyen. :)Akkor aludt jól, ha velem aludt. Mi a nappaliban, apa a hálóban. A férjem már ki volt bukva, hogy ezt így meddig gondoljuk? :) Ő egyedül alszik, arról nem is beszélve, hogy Tv-t sem tud nézni, mert mi a kanapén alszunk.

Régebben próbáltuk a hárman alvást is, de a kisfiunk annyit forgolódott, hogy kényelmetlen volt.

Azt találtam ki, hogy a kisfiam ágyát beraktuk a miénk mellé, az én oldalamra. Sima leesésgátlós ágya van.

Amióta így alszunk, már ha kérem sem alszik velem. 1-2-szer előfordult, hogy éjjel megébredt, magam mellé vettem, de szinte azonnal mondta, hogy Ő visszamegy a saját ágyába. :))

Most végigalussza az éjszakákat, azelőtt ez sem volt. Szóval nálunk most mindenki elégedett és kipihent. :)

Ha Titeket nem zavar, hogy köztetek alszik, akkor hagyd. Le fog róla szokni. Inkább élvezd a közelségét, amíg hagyja.:))

2012. szept. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Én nem foglalkoznék a dologgal, hadd aludjon köztetek, előbb-utóbb úgyis leszokik róla. Pici még, ennyi "jár" neki. :-)
2012. szept. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én 2.5 éves kislányom az első perctől kezdve külön szobában és kiságyban aludt. Már egy jó fél éve lecseréltük a kiságyat, azóta ő is gyakran megjelenik éjszaka nálunk. Legtöbbször az alvós báránykáját keresi, olyankor vissza kísérem és ott maradok vele amíg el nem alszik. De olvasom hogy nálatok ez sem vált be. Lehet hogy tényleg nem kell erőltetni és egy idő után valóban megérik rá hogy ha fel is ébred nem megy át hozzátok. Szerintem ahhoz ragaszkodjatok hogy az ő ágyában aludjon el,ezzel is értésére adjátok hogy az az ő helye.
2012. szept. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha semmiképp nem akar az ágyában visszaaludni akkor hagyd köztetek-szerintem. Az én kislányom 13 hónapos, kb. 2 hónapja kezdte, hogy felébredt éjszaka az ágyában és nem volt hajlandó visszaaludni. Muszáj volt közénk vegyük. Egy ideig még azon "dolgoztam", hogyha elaludt visszaraktam az ő ágyába, hogy tudja ott van az ő helye. De sokszor így is felébredt... Amikor már a kialvatlanságtól teljesen kikészültem, feladtam. Most már este is a mi ágyunkban alszik el, így nem kell éjszaka ki-be rakosgatni az ágyába. Remélem, ha nagyobb lesz megérti, vagy esetleg magától "kiköltözik" az ágyunkból. Mi még nem használunk leesésgátlós ágyat, de ha nagyobb lesz kipróbáljuk. Ha akar ott alszik, ha nem hát marad a mi ágyunkban. Úgy érzem fölösleges tovább ez ellen küzdenem, mert csak annyit érek el vele, hogy minden nap hullafáradt vagyok a sok éjszakai kelésektől...
2012. szept. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat !:-)
2012. szept. 23. 13:50
 9/9 anonim ***** válasza:
73%

Nézd.. én nem hagynám! Több oknál fogva sem! Az első legnyomósabb ok, hogy a hitvesi ágy az férjé és feleségé, a ti intim területetek. Én ehhez ragaszkodnék, mert a határok kialakítása már ennyi idős gyereknél nagyon fontos! A határ és korlát egyben kapaszkodó is, ezt nagyon sokan elfelejtik a liberális nevelési divat miatt.

Nem arról van szó, hogy időnként ne lehessen picit összebújni együtt, vagy időnként átjön hozzátok egy kis időre. Én a rendszerről, rendszerességről beszélek.


A másik, ami miatt azt javasolnám, hogy ne hagyjátok az azért van, mert a gyerek az úr, ő diktál nektek! És ez egyáltalán nem jó neki. Ha titeket ilyen könnyű irányítania, akkor ki védi őt meg a "félelmetes" nagyvilágtól?

Nem olvastam a korábbi hozzászólásokat, de bármit is teszel, azt határozottan kell tenned. Ha a legkisebb bizonytalanságot is látja rajtad, akkor vesztettél.

Én elmagyaráznám, hogy az ágy apu és anyu helye, az ő helye a saját ágyában van éjszakára. Minden alkalommal visszakísérném éber(!) állapotban a saját helyére akkor is, ha ez napokig hisztivel végződik.

Cserében viszont kialakítanék egy olyan lefektetési ceremóniát, hogy az ő helyén hárman összebújtok (ő az ágyban, ti mellette a földön) és közösen meséltek neki elalvás előtt, majd sok puszi, simi a végén. Ez legyen mindig ugyanúgy. Hétvégén azt is lehet, hogy a reggel is így kezditek, vagy reggel ő megy át hozzátok, miután felébredt mindenki. Így megkapja a biztonságot és szeretet.

Ne félj kérlek a határok felállításától, sokkal több kárt okoz az a szülő, aki mindent ráhagy a gyerekre, vagy hagyja, hogy ő irányítson. Ő már nem csecsemő, a dackorszak javában tart, most kell megalapoznotok az enyém-tiéd, lehet-nem lehet, meddig lehet dolgait. Ha ezen sikeresen átjuttok lesz egy kiegyensúlyozott, jókedvű gyermeked. A túl liberálisan nevelt gyermekeknél jóval gyakrabban fordul elő pszichés probléma, magatartászavar, csak ezt a szülők ekkor még nem tudják, később szembesülnek.

Arról még nem beszéltem, hogy az anyaság mellett nő is vagy, nem tesz túl jót a kapcsolatnak, h a gyermek közétek furakodik éjjel az intim zónátokban. Apa is hálás lesz érte, hidd el. Légy okos kérlek..:)

2012. szept. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!